E

Ergun Babahan

Ergun Babahan Biyografisi

Ergun Babahan, 1960 yılında İzmir’de doğmuştur. ilkokul, ortaokul ve liseyi İzmir’de tamamladıktan sonradan İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Peşinde Amerika’da Stanford Üniversitesi ve Maryland Üniversitesi, College Park’ta eğitim gördü.
İzmir’de Yeni Yüzyıl gazetesinde gazeteciliğe başladı. sonra Sabah Gazetesinde yazı işleri müdürlüğü ve genel yayın yönetmen yardımcılığı yaptı. Yeni Binyıl gazetesinde genel yayın yönetmenliği yaptı. 2002 senesinde Akşam Gazetesinde Ankara Temsilciliği görevinde bulundu. Ve 2002 senesinde tekrar Sabahtan Gazetesi’nde çalışmaya başlayarak genel yayın yönetmenliğini üstlendi. 31 Aralık 2008 tarihinde Sabahtan Gazetesi’nden istifa etti.

Ergun Babahan, 2009 yılında Star Gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başladı. 2011 genel seçimleri öncesinde Devlet Bahçeli aleyhine yazdığı yazı yüzünden yüzlerce Ülkücü kadar Star gazetesi binası önünde protesto edildi.

2012 yılında Twitter’da Fethullah Gülümseyen ve Cemaate yönelik yazdığı mesajları yüzünden Star Gazetesi’ndeki işine son verildi. 2014 yılında sahibi Akın İpek olan Halk Gazetesinin kurulması ile birlikte orada işe başlayarak köşe yazarlığına devam etti.

26 Ağustos 2016 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Şavşat’tan Artvin‘e giderken dağlık bölgede yapılan silahlı saldırıdan sonra “Faşizme destek veren cümbür cemaat bedelini ödeyecektir. Buna Kılıçdaroğlu da dahil. Bu demin başlangıç!” diye attığı tweet büyük tepki topladı. Mesaj sonrası Babahan hakkında gözaltı kararı alındı.

Ergun Babahan, 1988 yılında gazeteci ve televizyoncu Sunay Babahan ile evlendi. Mehmet adında oğlu ve Ayşe adında bir kızı vardır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ahmet Taşgetiren
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı