E

Erhan Yavuz

Erhan Yavuz Biyografisi

Türkiye’nin yetiştirdiği en başarılı jokeylerden biridir.

Erhan Yavuz, 14 Mayıs 1980 tarihinde Adapazarı Düzce’de üç kardeşin en küçüğü olarak doğmuştur. Erhan Yavuz’un annesi ev hanımı babası ise at yetiştiricisidir. İlkokul ve orta mektep eğitimini Düzce’de tamamlayan Erhan sonra İstanbul’a gelip Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi’nde jokeylik eğitimi almıştır.

1992 yılında lisansını aldı ve 1994 yılında at binı 1995 yılında Albayım adlı beygir ile yaptı. 2009 sonbaharında kendisini için İrlanda’ya gidip eğitim almıştır. 2010 mart ayında yurda dönüp ayağının tozu ile Greys Anatomy isimli safkanla yarış kazanmıştır.

2012 yılında Erhan Yavuz’a 12 Ağustos 2011’de Veliefendi Hipodromu’nda yapılan Plevne Koşusu’su esnasında jokey Halis Karataş’ın bindiği atın kopan kantarmasını rakibine uzatması ve yarışı tamamlamasını sağlaması nedeniyle Dünya Fair Play Konseyi kadar Macaristan’ın Gödöllö şehrindeki Sisi Sarayı’nda düzenlenen törenle“Fair Play”ödülü verildi.

Evli ve 2 erkek çocuğu babası olan Erhan Yavuz dünyanın tek Fair Play Ödüllü jokeyidir.

Bugüne kadar katıldığı 16.000 yarıştan, 1600 birincilik, 1400 ikincilik, 1200 üçüncülük , 1200 dördüncülük elde etmiştir. Bu yarışlar içinde Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlık koşularında birincilikleri de vardır.

2013 yılında Panama’da yapılan, Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu Survivor Ünlüler – Gönüllüler yarışmasında Ünlüler takımında Erhan Yavuz da yarışacak.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Eda Akkaya
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı