E

Erol Köse

Erol Köse Biyografisi

Erol Köse, 1965 de Elazığ’da, Elazığ’lı Abdülkadir ve Zülfi çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Babası emekli astsubaydır. 6 yaşında Ankara‘ya geldi ve sobalı bir evde iki ablasıyla beraber çoğalan Erol Köse, İlkokul, ortaokul ve liseyi Ankara’da okudu. Türkiye ikincisi olarak girdiği Hacettepe üniversitesi Tıp fakültesi Mezunudur. Göz doktoru olduktan daha sonra istanbul’a yerleşmiştir. Haydarpaşa Devlet Hastanesi ve Kartal Devlet Hastanesi’nde çalıştı. 1995’te doktorluğu bıraktı.
Tıp Fakültesi’nde okurken raslantı müzik sektörüne girikan Kültür” derneğinde dans kursuna başladı. Burada, TRTden Erşan Başbuğ‘la tanıştılar. Başbuğ, kendisine “Sen Şarlo’ya (Charlie Chaplin) benziyorsun bir şov hazırlayalım seninle.” demesiyle hobi olarak gösteri dünyasına girdi. Bu Nedenle, ortaya Komedi Dans Üçlüsü çıktı. 1985′de “Komedi Dans Üçlüsü”nü kurdular.

Türkiye’de tek kanallı dönemde TRT‘de Komedi Dans Üçlüsü adında, dağıtılmış şarkılardan aldıkları bölümleri birbirlerine ekleyerek, danslarıyla birlikte bir sahne şovuna dönüştüren komedi-dans grubu yayınlanmaktaydı. Komedi Dans Üçlüsü grup üyeleri, Erol Köse, Hakan Rullas ve Murat Akkaya‘ dır. Grup popüler oldu. İstanbul gazinocuları alaka gösterdi. İstanbul Maksim gazinosunda sahneye çıktılar. İzmir fua

“Komedi Dans Üçlüsü”nde edinmek, prodüktörlüğünde onun için büyük okul oldu. Sekiz yıllık grup kariyeri var bu sayede sahnede pişti. Erol Köse, grubun dağılmasıyla “Erol Köse Prodüksiyon” şirketini kurarak ilk olarak semt arkadaşı “Deniz Arcak”a 1993 de “Nerde?” Adlı albümü yaptı. Sonra devamı geldi. Ardındaki Tarkan‘a albüm yaptı. Bu yıllarda Ayna, Atilla Taş, Nihat Doğan, Ferhat Güzel, Hande Yener, Gülşen, Mustafa Filika gibi grup ve şarkıcıların birincil albümleri yaptı. Müzik sektörüne bir vakit ara verdi ve 2010’da yapımcılığa tekrar döndü.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Eugene Wigner

1996′da şarkıcı Yeşim Salkım vasıtasıyla Cem Uzan ve Hakan Uzan’la tanıştı. Hakan Uzan’la müzik şirketinde Erol Köse, %51 payla ortak oldu. Uzan’larla birlikte Rumeli konserlerini yapmaya başladı. 1,5 yıl Uzan’larla ortaklık yaptı.

Genç Partiden milletvekili adayı olmuş oysa kazanamamıştır. Erol Köse, bir defa topuğundan, bir kere de 2 kurşunla bacağından olmak üzere iki kez vurulmuştur.

Hakkında, türkücü Burçin Coşkun‘a cep telefonuyla cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla 3,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştır. Cinsel taciz suçunu işlediği iddiasıyla 525 gün hapis cezasına çarptıran ve bu cezayı 52 bin 500 YTL adli para cezasına çeviren Bakırköy 6. Sulh Canice Mahkemesi, bahşedilen cezadan indirim yapmadı.

Can Tanrıyar’ın “Uçan Kuş”adlı magazin programında magazin yorumculuğu yaptı.

Twitter dünyasına girişi de çok hızlı ve fırtınalarla dolu olmuştur. Twitter üzerinden ünlülere ağır hakaretler yağdırmakta, suçlamalarla sanatçıları baskı altına almaktadır.

Erol Köse, şarkıcı Gülşen ile bir sene değin birlikte oldu bunun üstüne eşi Ajlan Köse onu 16 Aralık 2005 tarihinde boşadı. İlk eşinden Dijan Nazlan Köse adında 1994 doğumlu bir kızı vardır.

13 Haziran 2015 tarihinde iki yıldır birlikte olduğu Türkçe öğretmeni Fulden Çetindoğan ile evlendi.

2016 yılının Şubat ayından itibaren her sabah 08:45’de TVEm’de Ferhan Tülmen‘in moderatörlüğü; Sacit Aslan ve Erol Köse‘nin yorumlarıyla ekrana gelen “Her Şeyi Konuşalım” isimli programda devir yaptı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı