E

Ersin Korkut

Ersin Korkut Biyografisi

BKM Mutfak] göre düzenlenen Çok Güzel Hareketler Bunlar adlı komedi programının sevilen oyuncularından birisi olan Türk sinema, tiyatro, dizi ve reklam oyuncusu.
Ersin Korkut, 1977 yılında, Hakkari’de dünyaya geldi. Babası köy hizmetlerinden emekli, annesi ev hanımıdır. 5 kardeştirler. İlk ve orta dereceli eğitimini Hakkari’de tamamladıktan daha sonra aynı şehirde bir süre taksi şöförü olarak çalışan Korkut, iş bulmak nedeniyle 1998 yılında istanbul’a taşındı. Yılmaz Erdoğan dayısının oğludur.

istanbul’a geldiğinde bir meslek bulmak için uğraşan ve gazete gördüğü ilanı değerlendirerek Merter semtinde yer alan bir pizza dükkanında bulaşıkçı olarak çalışmaya başlayan Korkut’un şansı, akrabası olan meşhur oyuncu Yılmaz Erdoğan’ın kendisini BKM kadrosuna alması ile döndü. BKM’de çeşitli işlerde görev bölge Korkut, Bana Bir Şeyhler Oluyor adlı tiyatro oyununda sahne teknisyeni olarak tahsis yaptığı sırada Yılmaz Erdoğan’dan müsade alarak oyunda ufak bir rol alarakr göre fazla takdire değer ve bol bol alkışlanan Ersin Korkut, kendisine yeni kariyer olarak oyunculuğu seçti.

İlk olarak Cem Yılmaz ile beraber Doritos reklamlarında bulunan ve “Hekim Bu Ne?” repliği ile izleyicileri güldüren genç oyuncu, 2004 yılında, Sevinçli Haller adlı küçük T.V. serisi ile televizyon dünyasına adım attı.

2005 yılında, Yılmaz Erdoğan’ın yazan, yönetmen ve oyuncu olarak kadrosunda bulunduğu Organize İşler adlı sinema filminde rol alarak beyaz perde macerasına başlayan Korkut, 2007 yılında Şafak Sezer ile beraber Kutsal Damacana ve 2009 yılında, bir Yılmaz Erdoğan filmi olan Neşelendirici Yaşam filmlerinde rol aldı.

Ersin Korkut, BKM göre hazırlanan ve de 2008 yılından beri yayınlanmakta olan komedi programı Çok Hoş Hareketler Bunlar’ın kadrosunda yer almaktadır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Emina Sandal

Ersin Korkut, Ekim 2015 ayında İstanbul 19. Ağır Canice Mahkemesi’nin kararınca “uyuşturucu uygulamak” suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırıldı, Duruşma, hapis cezasının bir yıldan daha eksik olması sebebiyle cezayı erteledi.

2015 yılında çekilmeye başlayan süreklilik ve yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan’nın yaptığı “Ekşi Elmalar” filminde görünüm yönetmenliği Gökhan Tiryaki yaptı. Filmde Farah Zeynep Abdullah, Devir Yakut, Fatih Artman, Ersin Korkut, Songül Öden, Şükran Ovalı rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2015 – Eğlendirme Dairesi (TV Dizisi)
2015 – Ekşi Elmalar (Sinema Filmi)
2015 – Bizim Batman (Sinema Filmi)
2015 – Bana Baba Dedi (Rafet) (TV Dizisi)
2015 – Altın Horoz (Sinema Filmi)
2014 – İçimdeki Ses (Yılmaz) (Sinema Filmi)
2014 – Işveren Mutlu Son İstiyor (Sinema Filmi)
2013 – 2014 – Şampiyon Derviş (Komiser Ahmet Tekin) (TV Dizisi)
2010 – Çok Filim Hareketler Bunlar (Sinema Filmi)
2010 – Çocuklar Duymasın (İhsan) (TV Dizisi)
2010 – Kutsal Damacana Dracoola (Sebo / Kara Fuat) (Sinema Filmi)
2009 – Neşe Saçan Hayat (Yusuf Lokman) (Sinema Filmi)
2008 – 2010 – Çok Güzel Hareketler Bunlar (Ersin) (TV Dizisi)
2007 – Tanrısal Damacana (Asım) (Sinema Filmi)
2005 – Organize İşler (Ersin) (Sinema Filmi)
2004 – Sevinçli Haller (Hamza) (TV Dizisi)
1996 – Beyaz Show (Kendisi) (Tv Programı)

Üretim Ekibi :
1995 – Bir Demet Tiyatro (Set Ekibi) (TV Dizisi)

Reklam Filmleri :
Doritos
Peyman
Bonus
Eti Çikolata Keyfi
Seven Hill
Vodafone
Teknosa

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı