E

Ertem Şener

Ertem Şener Biyografisi

Spor spikeri ve spiker.

Star Tv‘de anlattığı Şampiyonlar Ligi maçları sayesinde ismini duyurdu.

Ertem Şener, 18 Temmuz 1975 tarihinde Malatya’da doğmuştur. istanbul 50. Sene İNSA Lisesi’ni bitirdikten sonradan Muğla Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu.

1995 yılında bir radyoda çalıştı. Gerisinde Muğla’da bölgesel bir televizyonda ve ardından TGRT’de 1996’da profesyonelliğe adım attı. Burada İtalya Hızlı maçlarının anlatımını yaparken, spor bültenleri ve program sunuculuğu da yaptı. Çok kısa bir zaman Kanal 6’da çalıştı. 1997 Ağustos’un da Star TV’ye transfer oldu. Star TV’de Şampiyonlar Ligi maçlarının anlatımı, sunumu, Telegol, Futbolig programlarının yapımcılığı-sunuculuğunu gerçekleştirdi. Star Tv’de anlattığı Şampiyonlar Ligi maçları tamamen ismini duyurdu.

2001 yılında İtalya’da Fatih Terim ve Türk futbolcularının takibi için bir süre Milano’da özel bir haber ajansı adına çalıştı. 2002 yılında Star TV’ye geri döndü.

Ertem Şener, Gülşen Şener ile evlidir. Ömer, Kerim ve Nurefşan adlarında 2 oğlu bir kızı vardır.

2012 yılında Kanal D‘de yayınlanan “ İçin Bir Dakika” isimli programı sundu.

TV8 ekranlarında 2012 yılında yayınlanan, Afrika’nın beşiği Kenya’da gerçekleşen müsabaka programı “Trophy Türk” sunuculuğunu Helin Avşar ve Taner Güngör ile birlikte Ertem Şener yaptı. Burcu Çetinkaya ile birlikte Billur Kalkavan, Berksan Özer, Işık Halkası Caneroğlu, Ceyda Ersoy, Esra Ersoy, Zaza Enden, Leyla Bilginel, Şener Üşümezsoy, Serkan Tanırgan, Tuğba Özay ve Önder Bekensir ve Helin Avşar da yarışmacı ekip içindeydi.

Beyaz TV Spor Müdürü görevi yapan Ertem Şener, bununla birlikte Beyaz TV’de Beyaz Futbol ve Derin Futbol adlı programlarını sunmaktadır. Ertem Şener’in hazırlayıp sunduğu “BEYAZ FUTBOL” Ahmet Çakar, Sinan Engin, Rasim Ozan Kütahyalı ve Abdülkerim Durmaz‘ın yorumlarıyla Pazar günleri 23:00’da BEYAZ TV’de yayınlanmaktadır. Ayrıca Pazartesi akşamları 23:00’da Ertem Şener yönetimindeki aynı kadro ile yine BEYAZ TV’de Akıllara takılanlar, perde ardından yaşananlar, konuşmaya cesaret edilemeyenler DERİN FUTBOL’da masaya yatırılmaktadır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Emilia Clarke

Kendisine ait bir prodüksiyon şirketi ve ‘Medyahaber.com’ haber sitesi vardır.

Ertem Şener, 18 Kasım 2016 tarihinde vizyona giren “Adam mısın!” adlı sinema filminde “Beyaz Futbol” yorumcuları Ahmet Çakar, Sinan Engin, Rasim Ozan Kütahyalı, Abdülkerim Durmaz ve Ertem Şener, televizyon stüdyosundan sonradan film setinde buluştu.

Ayrıca 20 Kasım 2016 tarihinden itibaren de Vatan gazetesinde köşe yazarlığı yapacaktır.

Ödülleri :
2012 – En İyi Spiker Ödülü

Rol Aldığı Filmler :
2016 – Adam mısın! (Sinema Filmi)
1999 – Yıkılmadım (TV Dizisi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı