E

Esat Yontunç

Esat Yontunç Biyografisi

Esat Yontunç, Acun Ilıcalı’nın çocukluk ve yol arkadaşıdır.

Esat Yontunç, 6 Mayıs 1969 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Orta ve lise öğretimini Moda Koleji’nde tamamlayan Esat Yontunç, İstanbul Üniversitesinden mezun oldu. Acun Ilıcalı‘nın çocukluk arkadaşıdır.

Acun Ilıcalı’nın anne babası 1990 yılında bir trafik kazasında vefat edince bir yıl Esat Yontunç’ların evinde kalmıştır.

Esat Yontunç, 2002 yılında yayınlanan Acun Ilıcalı’nın “Acun Firarda” adlı tv programında kameramanlıkla Televizyon serüveni başladı. Acun Ilıcalı’nın “Acun Medya” şirketinde de müşterek olarak çalışmaktadır. “Acun Firarda” zamanında Acun’un kameramanlığını yapan Esat Yontunç şimdilerde Acun Ilıcalı’nın yanına yapımcı olarak görev alıyor. TV 8 alındıktan sonrada alınmadan öncede her zaman karar verici noktada oldu. Survivor başta almak üzere Fear Factor, Varmısın Yokmusun, O ses Türkiye, Kabiliyet Sizsiniz, Rising Star Türkiye gibi programların arkadaki planında oldu.

Esat Yontunç, 01 Mayıs 2016 tarihinde Survivor 2016 birleşme partisinde yapılacak eğlencede düzenlenen “Ünlüler-Gönüllülere ses yarışması”nda Oğuzhan Koç ve Seda Bakan ile birlikte jüri görevi yaparak birincil kere kamera önünde oldu.

Esat Yontunç, eylül 2008 yılında bestekâr Selahattin İçli’nin torunu Sine İçli ile evlendi. 2010 yılında boşandı.

Esat Yontunç, 12 Temmuz 2017 tarihinde modacı Hande Gülşen ile laf yüzüğü takarak 2017 yaz sonu evlenmeyi kararlaştırdılar. 24 Ağustos 2017 tarihinde evlendiler.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Enrico Fermi
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı