E

Esin Övet

Esin Övet Biyografisi

Magazin gazetecisi ve köşe yazarıdır.

Esin Övet, 2 Şubat 1976 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Üniversite eğitimini Cihaz Ressamlığı bölümünde başladığı yıl 1995 yılında okulu bırakarak Sabah Gazetesi’nde Magazin haberciliği yaparak çalışmaya başlamıştır.

Yaptığı ilk haber 1995 yılının birincil aa bir okulda Türkan Şoray, Nazan Şoray, Esin Afşar’ın ağaç dikmesi olayı idi.

Sabahleyin Gazetesi’ndeki işinden ayrılıp yurt dışına çıkmayı planladığı sırada gelen önerge üzerine Star Gazetesi’ne geçiş yapmıştır. Star Gazetesi’nde 9 ay çalıştıktan sonradan yeniden Sabahleyin Gazetesi’ne geçmiş ve 2002 yılına kadar köşe yazarlığı yapmıştır.

sonradan Habertürk gazetesinde Esit Övet Unisex ismini verdiği köşesinde köşe yazarlığı yapmıştır. bununla birlikte Habertürk kanalında yayınlanan HT Masa programında da yer aldı.

Magazin gazetecisi Esin Övet, mesleğe başladığı 1995 yılından beri İstanbul gecelerinin nabzını tutuyor. Dıştan çok renkli görünen gecelerde, senelerdir şahit oduyduğu olayları 2013 yılında ‘Siz Uyurken’ adıyla bir kitap haline getirdi.

Esin Övet, sanat ve klip yönetmeni Sedat Doğan ile evli idi 2009 yılında boşandı.

Beyaz TV’de ‘Söylemezsem Olmaz‘ programının Esin Övet, Oya Aydoğan, Mert Öğün ve Gizem Hatipoğlu ile birlikte sunuculuğunu yaptı. 28 Haziran 2014 tarihinde Beyaz TV ile ilişiği kesildi.

Kitapları :
2013 – Siz Uyurken

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Mesut Yar
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı