E

Esra Bilgiç

Esra Bilgiç Biyografisi

Esra Bilgiç, 14 Ekim 1992 tarihinde Ankara’da doğmuştur.
177 cm boyunda olan Esra Bilgiç Hacette Üniversitesi Kazıbilim bölümü ve Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde eğitim aldı.

Esra Bilgiç’ in birincil televizyon deneyimi “Diriliş: Ertuğrul Gazi” adlı dizide Ertuğrul Gazi’yi canlandıran Engin Altan Düzyatan’ın eşi rolünde Halime Hatun karakterini canlandırdı. Dizi için at binme dersleri aldı.

8 Aralık 2014 tarihinde TRT 1’de başlayan “Diriliş: Ertuğrul Gazi” adlı dizide Engin Altan Düzyatan Ertuğrul Gazi’yi canlandırırken Esra Bilgini canlandırdı. Öteki rollerde ise Kaan Taşaner, Didem Balçın, Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Levent Öktem, Hakan Vanlı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cavit Çetin Güner, Hande Subaşı ve Osman Soykut gibi isimler rol aldı.

Esra Bilgiç, 21 Ekim 2017 tarihinde Beşiktaşlı futbolcu Gökhan Töre ile dünya evine girdi. Düğünde çiftin nikah şahitliğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile Beşiktaş kulüp Başkanı Fikret Orman yaptı.

Filmleri ve Dizileri :
2014 – 2017 – Diriliş: Ertuğrul Gazi (Halime Hatun)(Dizi)

Halime Hatun (Haime) Kimdir?
Türkmen bir ailenin çocuğudur. Ertuğrul Gazi’ nin eşi ve Osman Bey’ in annesidir. 1281 yılında vefât eden Hâime Hânım’ın mezarı Söğüt’te kocası Ertuğrul Gazi’nin türbesinin bahçesindedir.

Gazi Sarı-Batı Savcı Bey(vefâtı: 1288), Gündüz Yüksek Dağ (vefâtı: 1306), ve Osman Gazi (1258-1326) adlarında üç oğlu vardı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Burcu Esmersoy
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı