E

Esra Erol

Esra Erol Biyografisi

Esra Erol, 12 mayıs 1982 tarihinde istanbul Eyüp’de doğdu. 5 kız çocuğun ortancasıdır. Aslen Sinop Ayancık’lı bir ailenin çocuğudur. Adı Seyfi ve polis olan babasının atama olduğu Kütahya’da İlk, orta ve lise öğrenimini tamamladı. Kız lisesi Çini Seramik mezunudur. Açık Öğretim Fakültesiden mezun oldu. Maltepe Üniversitesi’nin diksiyon-spikerlik kurslarına katıldı. Daha Sonra Marmara Üniversitesi Radyo-Televizyon bölümünde eğitim aldı.
Kanal D’de “Turkuaz” adlı bir proğram sundu. Ar’da Siemens Mobile Kuşak Sunuculığu yaptı.

Esra Erol, izdivaç programı sunmaya Flash TV’de “Desti Izdivaç”adlı proğramla başladı. Oradan Star TV’ye geçip “Esra Erol’la İzdivaç” adlı programı ile bir ekran yıldızı haline geldi. Sonradan kanalla yollarını ayırıp ATV’ye aktarma oldu “Esra Erol`la Evlen benimle” proğramı sunmaktadır.

2 Temmuz 2010 tarihinde Kürt İdris lakaplı mafya babasının oğlu Ali Özbir ile sunucusu olduğu programında, canlı yayında evlendi. 23 Temmuz 2011 tarihinde İdris Ali Özbir adında erkek çocuğu oldu. 21 Kasım 2015 tarihinde Ömer adında bir oğlu daha oldu.

Esra Erol, 2004 yılında Kanal 7’de yayınlanan Kalp Gözü adlı dizide, Cennet Mahallesi adlı TV dizisinde, 2005’te Başkan adlı TV filminde, benzer sene Tuzak adlı TV dizisinde, 2009 yılında Kanal-İ-zasyon adlı sinema filminde misafir oyuncu ve 2010 yılında da Kamerayla İzdivaç adlı filmde roller üstlendi.

Esra Erol, uzun süreden beri ATV’de yayınlanmakta olan “E” adlı evlilik programıyla çoğu kişinin mutluluğuna arabuluculuk etmektedir. Son dönemde, popülaritesinin artması nedeniyle de sosyal mesuliyet projelerinde de bulunan Esra Erol, kadınlara şiddete aleyhinde kaleme aldığı kitabıyla da, şiddete uğrayan kadınların sesi olmaya onlara destek vermeye çalışmaktadır.

Esra Erol, 2013 yılı yayın sezonu için temmuz 2013’de Atv‘den Fox TV‘ye aktarma oldu.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Erdoğan Teziç

Filmleri :
2004 – Kalp Gözü (TV Dizisi) (Kanal 7)
2004 -Cennet Mahallesi (Hayat Kadını) (TV Dizisi) (Show TV)
2005 – Başkan (TV Filmi)
2005 – Tuzak (Banu) (TV Dizisi)
2009 – Kanal-İ-Zasyon (Davetli Oyuncu) (Film)
2010 – Kamerayla İzdivaç (Film)
2012 – Alemin Kıralı (Yeni Yıl Özel, 56 Birim) (TV Dizisi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı