E

Esra İnal

Esra İnal Biyografisi

“8 Saniye” adlı kendi hayatının anlatıldığı filmde başrolde oynadı.

Esra İnal, 1981 yılında Almanya, Berlin’de yaşamış bir Türk ailenin 5 kız çocuğunun en küçüğü olarak doğmuştur. Anne babası 1960 yılında Almanya’ya işçi olarak gitmiştir. Çocukluğu sevgi batmış bir ailede geçti.

Esra İnal, 1999 yılında 18 yaşında iken amen evlendi. Bir yıl sonradan da 19 yaşında iken 2000 yılında boşandı. 20 yaşında ise hayatının 2. erkeğiyle tanıştı.

Esra İnal 13 yaşından daha sonra, olacakları gördüğü rüyalar keza de toplumsal kalıplar, baskılar, şartlı sevgiler onu rahatsız etmeye başlıyor. O Kadar bir an geliyor ama Esra’nın rüyalarıyla hakiki hayatı birbirine karışıyor, duvarların arkasındakileri, olacakları görmeye başlıyor. Bu da felaketi oluyor. Çünkü kaldıramıyor. İntihar etmeye kalkıyor, akıl hastanesine yatırılıyor. giderken rüyalarında çocukluğundan beri daima benzer adamı görüyor. Ve günün birinde de bir kitabın arka kapağında rüyalarındaki adamın fotoğrafına rastlıyor. Bu da Meksikalı toltek bilgesi yazan Don Miguel Ruiz idi.

Esra İnal, Rüyalarında öbür ve ilginç şeyler görüyordu. Çocukluğundan beri rüyalarına giren gizemli adamı bulmak en büyük arzusu idi.

2002 yılında Meksika’lı yazan Don Miguel Ruiz ile tanışmak için Meksika’ya gitti ve onun öğrencisi olini öğrenmeye başladı. 6 ay yanından hiç ayrılmadı. Uzun vakit de Meksika‘da yaşadı. Önce öğrencisi, daha sonra da eğitmen oldu. Ondan öğrendiklerini öğretmeye başladı. 10 yıldır dünyanın her uygun seminerler vermiştir.

Dünya turundan Berlin’e geri döndüğünde, Esra İnal’ın hikayesini duyan Ömer Faruk Sorak ve eşi ipekli hanım e-mail ile arayarak görüşmüşler ve film için anlaşmışlar.

Esra İnal, 2014 yılında Ömer Faruk Sorak yönetmenliğinde yapılan “8 Saniye” adlı kendi hayatının anlatıldığı filmde başrolde oynadı. Filmde öteki rollerde Fırat Çelik, Mehmet Kurtuluş, Salih Kalyon, Yılmaz Erdoğan ile birlikte oynadı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Erol Aksoy (oyuncu)

Filmleri ve Dizileri :
Senaryo :
2014 – 8 Saniye (Sinema Filmi)
Oyuncu :
2014 – 8 Saniye (Sinema Filmi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı