E

Eva Herzigova

Eva Herzigova Biyografisi

Eva Herzigova, 1973 doğumlu, Çek asıllı top model ve oyuncu. Paris‘in meşhur model ajansı Madison tarafından keşfedilmesinin gerisinde kısa bir zaman içinde Paris, Milano, New York gibi moda merkezlerinin en aranılan modeli haline geldi.
10 Mart 1973 tarihinde Çek Cumhuriyeti’nin kuzey bölümündeki dağlık bir kasaba olan Litvinov’da dünyaya, maden işçisi bir baba ve sektreter bir annenin çocuğu olarak gelen Eva, kariyerine 1989’da 16 yaşındayken Prag’da kazandığı bir modellik yarışmasıyla başladı.

Paris’e gelmesinden derhal sonra çok meşhur bir süper model olan Herzigova, 1992 senesinde, Guess Jeans reklamlarında tepe gösterdiği ve Ellen von Unwerth’in çekimlerini yaptığı reklam kampanyasıyla model dünyasındaki yerini sağlamlaştırdı. “90’ların Marlyn’i” başlığıyla Marie Claire’e haber oldu. Victoria-s Secret markasının, “Sports Illustrated” kataloğu çekimlerine de çağırılan ve Temmuz 1994’te Elle Dergisi’ne kapak olan Herzigova, Wonderbra reklamlarıyla ününe ün kattı.

Eylül 1996’da Bon Jovi grubunun bateristi Tico Torres ile evlenen Herzigova, Haziran 1998’de boşandı. 2000 senesinden beri Maverick Records’un CEO’su Guy Oseary ile ilişkisi olan Herzigova’nın son zamanlarda, televizyon sunucusu ve haberci Jeremy Clarkson ile yeni bir ilişkiye başladığı düşünülmekte.

Playboy Dergisi’nin 2004 Ağustos sayısı için soyunan Herzigova, 2006 yılı Kış Olimpiyatları açılış töreninde Venüs oldu.

Beyaz perdeye, bir Jean-Marie Poire filmi olan ve Gerard Depardieu ile birlikte rol aldığı, 1995 yapımı, “Les Anges Guardiens” ile adım atan Herzigova, Ellen von Unwerth’in 1992 yapımı İnferno adlı TV filminde de oynadı. Herzigova keza 1998’de “L’ Amico del Cuore“, 2000’de “Just for the Time Being” ve 2004’te de “Modigliani” filmlerinde rol aldı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Eugene Delacroix

Çekçe haricinde, Rusça, İngilizce ve Fransızca konuşabilen manken, Paris’te yaşamaktadır.

Soy binmek sinemaya gitmek ve Harley-Davidson motosikletini kullanmak gibi hobileri aralarında, kilden çömlekler yerine getirmek da yer alan Herzigova bir röportajında, kille oynarken hakiki dünyadan uzaklaşarak kendini hayal gücüne teslim ettiğini ve bunun onu çok rahatlattığını ifade etti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı