G

Gültekin Uysal

Gültekin Sakin Biyografisi

Demokrat Parti Genel Başkanıdır.
Gültekin Sakin, 1976 yılında Afyonkarahisar’da doğmuştur. İlkokulu Afyonkarahisar Gedik Ahmet Paşa İlköğretim Okulunda, Ortaöğrenimini ise İstanbul Özel Üsküdar Fazilet Erkek Lisesinde tamamladı.

Üniversite eğitimi için Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. University of Houston’da Siyaset Bilimi alanında Lisans eğitimine başladı. Bilkent Üniversitesi Halk Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümü’nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Siyaset Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

Aile Şirketi olan Reisoğlu Misket’de meslek hayatına da devam etmektedir. Türk Ocağı Afyonkarahisar Şubesi, Liberal Akıl Topluluğu, Afyon Eğitim Vakfı, Yörük-Türkmen Federasyonları gibi kuruluşlarda kurucu, aza ve yönetici olarak atama yaptı.

2003 – 2005 yılları aralarında Içten Yol Partisi (DYP) Afyonkarahisar İl Başkanı olarak atama yaptı. 2005 yılının Mayıs ayngresi’nde Genel İdare Kurulu Üyeliğine seçildi. Benzer dönemde, Gençlikten Sorumluluk Sahibi Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

2007 yılı seçimlerinde Afyonkarahisar’dan Milletvekili adayı oldu.

(DYP) Doğru Yol Partisi’nin 2007 yılında adını Demokrat Parti olarak değiştirdi. 16 Mayıs 2009 tarihinde yapılan Demokrat Parti 5. Olağanüstü Büyük Kongresi ile 14 Ocak 2011 yılında yapılan Halkçı Parti 10. Olağan Büyük Kongresinde Genel İdare Komite Üyeliğine seçildi ve Yerel Yönetimlerden Sorumluluk Sahibi Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

6 Mayıs 2012 tarihinde yapılan, Halkçı Parti 8. Doğaüstü Büyük Kongresi’nde Halkçı Parti Genel Başkanlığına seçildi. 2 Şubat 2014’de yapılan 11.Klasik Kongresinde Gültekin Uysal 753 delegenin oyunu alarak birincil turda baştan genel başkanlığa seçildi.

“Türkiye Günlüğü” ve “Piyasa” dergilerinde çevirileri yayınlandı.

Gültekin Uysal Evli, Kayra ve Berrin adlarında iki çocuğu vardır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Gülden Karaböcek
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı