G

Günay Tuncel

Günay Tuncel Biyografisi

Bugüne kadar çoğu isme şan kapılarını açan ve İstanbul’un en popüler mekanları aralarında gösterilen Günay Restaurant‘ın eski sahibidir.
Günay Tuncel, 1arlıklı bir ailede doğmuştur. Liseyi bitirdikten daha sonra Üniversiteyi okumadı. 19 yaşından itibaren 9 yıl playboy hayatı yaşadı.

Tiyatrocu Zerrin Sümer ile evlenince, çalışmaya karar verdi, ve ilk önce Birli Kulüp’te müdür olarak işe başladı. Bir sene orada çalıştıktan daha sonra Süzer Plaza Otel’in olduğu yerde ‘Lalezar’ adlı restoranda müdür olarak çalıştı. Burada; Emel Sayın, Öztürk Serengil ve Ajda Pekkan, haftanın yedi günü sahneye çıkardı.

1980 yılında Dominant Bostancı ile müşterek bir yer açmaya karar vererek Harbiye’de “Günay Restaurant” adı ile mekanı açtı. Açılıştan itibaren Leman Sam ile 11 yıl çalıştı. Sevgili oldular bu vakit içerisinde.

İbrahim Tatlıses’den ayrıldığı günlerde Günay Restorant’ın sahnesine çıkan Derya Tuna 14 Ekim 2002 tarihinde şeffaf giyindiği için Hüseyin Bozan göre bacağından vurulmuştur.

Günay Tuncel, 2009 yılında Şişli’deki Günay Restorant’ı 650 bin TL civarındaki borcuyla birlikte devrettikten sonra Kuruçeşme’de balıkçı restoranı açtı. Burada da işleri iyi gitmeyince iş hayatına zorunlu olarak noktaladı.

Hemen yalnızca emekli maaşı olan Günay Tuncel, şimdilerde İstanbul’da bir otel odasında yaşarken ‘boyunu aşan borçlarından nasıl kurtulacağının’ planlarını yapıyor.

Eşleri :
1.eşi : Tiyatrocu Zerrin Sümer ile evlendi. Boşandı. Büke (d.1978) adında bir oğlu vardır.
2.eşi : 1980 yılından beri Leman Sam ile evlenmedi ama 11 sene birlikte yaşadı. 1991 yılında ayrıldılar.
3.eşi : 1997 yılında Fatma Sevil Özdikmen ile evlendi. 29 Mart 2002 Tarihinde 5 takvim eşi Fatma Sevil’den boşandı.
4.eşi : 2 Haziran 2002 tarihinde Ahu Erbaydar (d. 20 Temmuz 1978) ile evlendi. 12 Ocak 2004 tarihinde Ahucan adında kızı ve Günay Can (d.2007) adında oğlu oldu. 2009 yılında boşandılar.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Güllü Agop
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı