G

Güneş Nezihe Şensoy

Güneş Nezihe Şensoy Biyografisi

“Mustang” filminde oynadı.

Güneş Nezihe Şensoy, 22 Kasım 2001 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Eğitimine Açı Okulları’nda devam etmektedir. 4 yıldır dans dersi de alan Güneş Nezihe Şensoy, bununla birlikte oyunculuk eğitimleri de almaktadır.

Güneş Nezihe Şensoy, Muhteşnin birincil bölümlerinde Kösem Sultan’ın küçüklüğünü dizinin tanıtımında canlandırdı. Ama sonradan dizi yapımcıları bu rolü Yunan oyuncu Anastasia Thsilimpou’ya vermişlerdir.

2015 yılında Türk yönetmen Deniz Gamze Ergüven’in yönetmenliğini yaptığı ve Fransa göre Oscars ve Golden Globe’da Yabancı Dilde En İyi Film Ödüllerine aday gösterilen “Mustang” adlı filmde Güneş Nezihe Şensoy, Elit İşcan, Doğa Doğuşlu, Tuğba Sunguroğlu, İlayda Akdoğan ile başrolde oynadı.

Güneş Nezihe Şensoy, Mustang’de canlandırdığı Lale karakteri ile Hindistan Goa, Bosna Hersek Saraybosna ve Rusya Sakhalin Uluslararası Film Festivalleri’nde ‘En İyi Aktris’ ödülünü aldı.

Arnold Schwarzenegger‘dan Tom Hanks‘e, Nicole Kidman‘dan Kylie Minogue‘ye dek o kadar fazla Hollywood yıldızının menajerlik ajansı olan CAA (Creative Artists Agency) Güneş Nezihe Şensoy’un menajerlik hizmetlerini yürütmeye başladı. Bu Nedenle başta bir Türk oyuncu dünyanın en büyük menajerlik ajansı olarak kabul edilen CAA’nın network’üne dahil olmuş oldu.

Ödülleri :
2015 – Hindistan Goa, milletlerarası film festivali, En İyi Aktris ödülü (Mustang )
2015 – Bosna Hersek Saraybosna, uluslararası film festivali, En İyi Aktris ödülü (Mustang )
2015 – Rusya Sakhalin milletlerarası film festivali, En İyi Aktris ödülü (Mustang )

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Müthiş Yüzyıl-Kösem (Kösem Sultan’ın Küçüklüğü) (TV Dizisi)
2015 – Mustang (Lale) (Sinema Filmi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Georgia Fowler
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı