G

Gürsel Erol

Gürsel Erol Biyografisi

Tunceli CHP Milletvekili

Gürsel Erol, 28 Aralık 1963 tarihinde Elazığ‘da doğmuştur. Aslen Tunceli’lidir. Baba adı Zeynel, anne adı Nurten’dir. Anne tarafından dedesi Diyap Ağa diye tanıdık Diyap Yıldırım‘dır. Liseden mezun olduktan sonradan üniversite eğitimi esnasında Sosyal Halkçı Demokrat Parti’de (SHP) Çankaya Gençlik Kolları’nda tanıştı.

Gürsel Erol, 1990 yılında SHP Ankara İl Geve 1991 yılında SHP Kurucu Gençlik Kolları Genel Başkanlığı görevlerini üstlendi. 1991 yılında SHP Elazığ İl Başkanı olarak tahsis yaptı. 1995 yılı genel seçimlerinde Elazığ 1. Sıra Milletvekili adayı oldu. 1995-1997 yılları arasında Tuncelililer Vakfı Genel Başkanı olarak tayin aldı.

1995-2014 yılları arasında farklı alanlara yönlendirilmiş Alevi ve Sivil Toplum Örgütleri’nde idare yaptı. Örgütü mükemmel tanıması ve bu konudaki tecrübeleri sebebiyle Parti’nin birçok kurultay organizasyonu Gürsel Erol’a itimat edildi.

Turizm sektöründe ülkemizin öbür tatil beldelerindeki tesislerin ve tarihi yapıdaki butik otellerin işletmeciliğini sürdürmekte olan Gürsel Erol, Tarihi yapıların restorasyonları alanında faaliyet gösteren şirketi ile de tamamlamış olduğu işlerden çoğu kere Tarihi Kentler Birliği’nden “Yılın En Başarılı Restorasyonu Ödülü”nü almıştır.

Gürsel Erol, evlidir ve 2 çocuğu vardır.

1 Kasım 20celi CHP Milletvekili seçilerek TBMM’ye girdi.

Tunceli CHP Milletvekili olan Gürsel Erol, TBMM’de içişleri Komisyonu Üyesi görevi yapmaktadır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Güngör Dilmen
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı