H

Hikmet Tuğsuz

Hikmet Tuğsuz Biyografisi

Güreş Antrenörü

2 Şubat 2019 tarihinde Tv8‘de başlayacak olan Survivor 2019 Türkiye – Yunanistan’da yarışacak.

Hikmet Tuğsuz, 16 Kasım 1986 tarihinde Antalya’nın Akseki İlçesine alt Bademli kasabasında doğmuştur. Çocukluğundan beri sporla uğraşarak yetişmiş. İlkokul 4.sınıfta, spor ayakkabısı ödüllü bir yarışmaya katılmasıyla sporla tanıştı. Başarılı olduğunu görebilen antrenörler kendisini atletizme yönlendirdi. Lise döneminde de aktif bir şekilde sporla ilgilenmeye devam etti. Üniversiteye sporcu kontenjanı ile girdi ve Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan mezun oldu.

Çoğu yarışmada başarılar elde eden Hikmet, ulusal takım antrenörü Ertuğrul Oğulbulan kadar decatlon branşına yönlendirildi. Bu branşta yıllardan beri geçilmedi ve kazanan oldu. Avrupa şampiyonalarında katılan Hikmet Tuğsuz, 8 yıl boyunca Dekatlon’da Türkiye şampiyonluğunu elinde tutmuştur. Geçtiğimiz yıllarda etkin spor hayatına veda eden Hikmet Tuğsuz, sonradan güreş ulusal takımı antrenörlüğü yapmaya başladı. Üniversite bittikten sonra hem antrenörlük keza sporculuğa devam etti. hemen da Kırkpınar başpehlivanları Ali Gürbüz, Okan Acar, Ertuğrul Dağdevren, Bayram Arslantaş gibi kıymetli sporculara antrenörlük yapmaktadır.

sırt sırta 10 branşı yapabilme yeteneğine sahip olduğunu söyleyen Hikmet Tuğsuz, atletizm alanında ‘Çılgın Hikmet’ olarak tanınıyor.

2 Şubat 2019 tarihinde Tv8‘de başlayacak olan Survivor 2019 TürkiyeYunanistan’da yarışacak. Türkiye ekibinde Atakan Işıktutan, Bora Edin, Büşra Yalçın, Ecem Onaran, Hakan Kanık, Hikmet Tuğsuz, Kader Karakaya, Melisa Emirbayer, Okay Köksal, Seda Ocak, Sude Burcu, Yusuf Karakaya adlı yarışmacılar olacak.

Yaşadığı sakatlık nedeniyle oyunlardan uzak kalan Hikmet Tuğsuz’un Survivor’a devam edemeyeceği 26 Mayıs 2019 tarihinde muhakkak oldu. Hikmet adaya arkadaşlarıyla vedalaşmaya geldiğinde dizindeki bağların koptuğunu belirtti.

2 Temmuz 2019 tarihinde Bodrum’dan canlı yayınla ekranlara gelen Survivor 2019’un şampiyonu Yusuf Karakaya oldu.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Halit Ergenç
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı