H

Hilal Özdemir

Hilal Özdemir Biyografisi

Hilal Özdemir, 20 Nisan 1971tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Türk halk müziği şarkıları söylemektedir.
Şahane Avcı, Beceri Coşkuner, Sedat Sayan, Nur Ertürk, Ayşe Tunalı gibi fazla sayıda sanatçının da prodüktörlüğünü yapan ve Neşe Hamamböceği ile Gülden Karaböcek ile bir dönem evli olan prodüktör Atilla Alpsakarya tamamen tanınır oldu.

Hilal Özdemir, 1995 yılında oyuncu Salih Güney ile nişanlandı ayrıldı.

2007 yılında yayınlanan birincil sezon “Şarkı Anlatmak Lüzumlu” yarışmasına o zamanki eşi Hazım Körmükçü ile katıldı. Yarışmanın sunuculuğunu Behzat Uygur ve Zeynep Tokuş birlikte yaparken, jüride Olcayto Ahmet Tuğsuz, Erol Büyükburç, Fuat Güner, İnci Çayırlı, Oray Eğin, Eyşan Özhim vardı. İlhan ŞeşenZuhal Topal çiftinin birinci olduğu yarışmada; İlhan ŞeşenZuhal Topal, Hilal ÖzdemirHazım Körmükçü, Hakan AysevSerap Ezgü, Ferda Anıl YarkınHelin Avşar, Suat SunaIrmak Ünal, Metin ArolatHande Subaşı, Işın KaracaVatan Muhakkak, Burcu GüneşBerke Hürcan, Yeliz EkerSemih Saygıner, LinetErhan Yazıcıoğlu, Zeynep DizdarYağmur Atacan, MirkelamDidem Uzel yarışan olarak katıldılar.

Hilal Özdemir, 20 Nisan 2003 tarihinde oyuncu Hazım Körmükçü ile evlendi. 2014 yılında boşandı. Ada (d.2004) adında oğlu ve Ayka (d.2006) adında kızı vardır.

Albümleri :
1994 – İrem Kız
1995 – Barışalım
1998 – Kanadım Değdi Sevdaya
2000 – Bu Bendeki Eski Yara
2007 – Merhaba
2012 – Yar Diline
2013 – Seni Kalbinden Öpüyorum (Maxi Single)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Murat Ünalmış
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı