H

Hilary Erhard Duff

Hilary Erhard Duff Biyografisi

Hilary Erhard Duff, 28 Eylül 1987 Teksas’ın Houston adlı kasabasında doğdu. İç mimar olan annesi Susan Coleen Duff ile işletmeci olan babasıBob Erhard Duff’ın ikinci kızıdır. Tıpatıp kız kardeşi Haylie Katherine Duff gibi Hilary de anneleri Susan Colleen’in teşvikiyle oyunculuk dersleri almış ve kızlar genç yaşta bir takım yerel prodüksiyonlarda yer almışlardır. Hilary altı yaşındayken sekiz yaşındaki ablası Haylie Duff ile San Antonio’da Fındıkkıran Balesi’nde rol aldı. Bir kaç sene sonradan bir takım TV reklamlarında tepe göstermeye başlamışlardır.
True Women (1997) adlı western dizisinde oynamış 1r Meets Wendy adlı filmde ise İlk başrolünü almıştır.

2000yılında NBC’de yayınlanan Daddio adlı dizide oynadı. Hilary Duff, 12 Haziran 2001’de Disney Kanalı’nda yayınlanmaya başlayan “Lizzie McGuire” adlı televizyon dizisiyle ün sağladı. Bu dizide aldığı başrol sayesinde yapımcıların dikkatini çekti ve ardından birçok filmde rol aldı. Bu filmlerin başında, Lizzie McGuire (2003), Bir Külkedisi Masalı (2004), Cheaper by the Dozen (2003) gelmektedir. Bu işlerden 2005 yılında yaklaşık 15 milyon $ kazandı.

ilk albümü “Santa Claus Lane”i de çıkartarak müzik piyasasına ilk adımını atmış oldu. Albümden meydana çıkan single “Tell Me A Story” sanatçıya altın plak getirirken, 2003 filmi “Agent Cody Banks”de rol alan Duff, böylece en önemli sinema projesini gerçekleştirmiş oldu.

2004 yılında Duff, Charles Perrault‘un bir masalı olan Külkedisi’nin çağdaş versiyadlı filmde başrol oynadı.

Hilary Duff,kariyerini sadece sinema ve televizyonla sınırlamadı ve kariyerini pop müziğe girerek ilerletti. Keza, bir giyim mağazası zinciri ve “With Love… Hilary Duff” adlı bir parfüm markası ile iş dünyasına da girdi.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Harvey Keitel

Duff’ın 2008 filmleri aralarında aksiyon türündeki War, Inc. ve animasyon türünde Foodfight! adlı filmler bulunmaktadır.

1999 yılında “The Soul Collector” filmindeki rolüyle, Genç Artistler Ödülleri’nden “Televizyondaki En iyi Performans” ödülünü kazandı.

Evliliği : 2010 yılında Mike Comrie ile evlenmiştir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı