H

Hilmi Türkmen

Hilmi Türkmen Biyografisi

AK Parti Üsküdar Belediye Başkanı

Hilmi Türkmen, 1973 yılında Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde doğmuştur. Babası Hacı Mustafa Türkmen’dir. İlköğrenimini ve hafızlığını Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde, liseyi Vakfıkebir İmam Hatip Lisesi’nde, yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı.

Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra 1996 yılında bağımsızlık avukat olarak Üsküdar’da mesleğe başladı.

Hilmi Türkmen, Olağan Türk Sanatları Vakfı kuruculuğu ve mütevelli heyeti üyeliği, Hukukcular Derneği yönetim kurulu üyeliği gibi üyelikleri oldu.

Siyasete faal olarak 1992 yılında Huzur Partisi Üsküdar Gençlik Kollarında başladı. Fazilet Partisinde Üsküdar İlçe Idare Heyeti Üyeliği yaptı.

AK Parti’nin kuruluş süreci ile birlikte Üsküdar İlçe Idare Heyeti Üyeliği, 2002 Genel ve 2004 Lokal Seçimlerinde AK Parti Üsküdar İlçe SKM (Tercih Koordinasyon Merkezi) Başkanlığı yaptı. 2003–2004 yıllarında ise AK Parti Üsküdar İlçe Teşkilat Başkanlığı görevini üstlendi.

2004 yılında Yerel Seçimlerinden daha sonra Üsküdar Belediye Başkan Yardımcılığı ve İBB Meclis Üyeliği yaptı.

30 Mart 2014 lokal seçimlerinde Üsküdar Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.

Hilmi Türkmen, Zühre bayan ile evli ve iki kız, iki erkek çocuk babasıdır. 14 Eylül 2014 tarihindedi. Damadın şahitliğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaparken nikâhını babası kıydı. Çiftin diğer düğün şahitliğini ise Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Salih Murati ve Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camii İmamı Mustafa Demirkan yaptı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Herman Melville
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı