H

Holly Valance

Holly Valance Biyografisi

Pop şarkıcısı ve dizi oyuncusu.
11 Mayıs 1983 günü ailesinin üçüncü kız çocuğu olan Holly, Yeni Zelanda‘da dünyaya geldi. Hakiki adı Holly Rachel Vukadinovic olan Holly Valance, ailesi ve iki kız kardeşi (Coco ve Olympia) ile birlikte genç yaşta Avustralya‘nın Brighton kentine taşındı.

Babası Yugoslavya doğumlu model Ryko, annesi Southampton, İngiltere doğumlu model Rachel idi. Annesi Rachel, Avustralya’ya taşındıkdan daha sonra Avustralya’nın önde gelen top modellerinden biri oldu.

Gençlik yıllarında, ilgisini çekmeye başladığından fotomodel elde etmek istedi. Annesinin model olması, bu arzusunu yerine getirmek için ona bir fazla avantaj sağlıyordu. Sonunda Rachel’ın ismiyle ve ajans bağlantıları bir uçtan bir uca Kmart katologları ve afişleri için kamera karşısına çıktığında az önce 14 yaşındaydı.

Yıl 1999‘da ajansına, Avustralya’nın uzun süredir yayınlanan dizilerinden biri olan “Neighbours” (“Komşular”) için oyuncu arandığı telefonu geldiğinde Holly 16 yaşındaydı. Ajansı Holly’nin rol için mükemmel bir tercih olacağını düşünmekteydi. Bir kaç telefon görüşmesinden sonradan Holly seçmelere gönderildi ve Scully rolüne seçildi.

Aldığı rolle birlikte fazla çalışmaya başladı. Kısa bir vakit sonra dizi için fedakârlık yapması gerektiğine karar veren Holly 11. sınıfta okulu bıraktı. Okulu bırakmasıyla yük verdiği oyunculuk kariyeri tez yükseldi ve 3 yıl her tarafında adından sıkca söz ettirdi.

Belirli bir süre düzenli şekilde oyunculuğa aralıksız Holly, 2002 de kontratını yenilememe kararı aldı. 13 yaşından beri ara ara çalıştığı ve en büyük ricası olan şarkıcılık kariyerine başlatmak istiyordu.

birincil single’ı “Kiss Kiss”in sözleri ve müziği Tarkan’ın hit şarkısı “Şımarık”dan alındıydı. Şarkı çok kısa sürede hit oldu. İngiltere, Avusturya listelerinde 1. sıraya dek yükselen şarkı (Nisan-Mayıs 2002) öteki bir çok avrupa ülkesindede zirveyi zorlamayı başardı. Holly Valance’ın bu kadar ivedi ilgi odağı olmasının bir sebebide gözü kara sahnelerin yer aldığı klip idi. “Kiss Kiss”in klibinde çıplak olarak dans ediyor ancak dans sahneleri ışıklar ile kapatılıyordu.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Gus Van Sant

Holly’nin ikinci single’ı “Down Tepe” benzer yıl müzik marketlerde idi. “Down Zirve”, ilk single’ı “Kiss Kiss” dek başarılı olamamış olsada ingiltere listelerinde 2., Avusturya listelerinde 3. sıraya kadar çıkmayı başardı. “Down Irtifa”u aynı yıl “Naughty Girl” single’ı takip etti. Son single’ından hemen sonradan içinde “Down Doruk”, “Kiss Kiss” ve “Naughty Girl”de edinmek üzere 15 şarkı bulunan “Footprints” (“Ayak İzleri”) albümü 2002 bitmeden single’larının yanında yerini aldı.

Gene aynı sene İngiltere‘nin ünlü dergilerinden GQ göre “Woman of the Year” (“Yılın Kadını”) ödülüne bedel görüldü.

Takvimler 2003’ü gösterdiğinde “State Of Mind” albümü piyasadaydı. Gene benzer yıl albüm’e adınıda veren “State Of Mind”, 12 şarkı ile müzik marketlerde yerini aldı. Single’ın İngiltere listelerinde 8, Avusturya listelerinde 14. sıraya dek yükselmesine rağmen albüm iki ülkedede listelere giremedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı