H

Hülya Hökenek

Hülya Hökenek Biyografisi

Hülya Hökenek Habertürk TV’de “Ayrıntılı Olarak” programının moderatörlüğünü yapmaktadır.

Hülya Hökenek, 1978 yılında Şırnak Cizre’de dünyaya geldi. Abisi Faruk Hökenek Kalp cerrahı, ablası Aysun Hökenek ise eczacıdır. Eğitim hayatına Cizre’de başladı. Liseden mezun olduktan daha sonra üniversite sınavlarını kazanarak İstanbul’a geldi. Burada İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema ve Televizyon Bölümünü kazandı. Üniversitenin birincil yıllarında gazeteci ve televizyoncu Fatih Altaylı ile tanışması kariyeri şekillenmeye başladı. Akademi İstanbul’da eğitim aldı.

Hülya Hökenek, üniversiteden mezun olduktan sonra Fatih Altaylı’nın yanına Kanal D’de çalışma hayatına başlayarak Teke Tek programında muhabirlik yapmıştır. Hülya Hökenek kariyer hayatında Güneydoğuya artan bir şekilde burada fazla özel röportajlar yaptı. Fatih Altaylı ile beraber 1997 yılında Beyrut’ta dışarı giden Hülya Hökenek, Abdullah Öcalan yakalanmadan önce son röportajı yaptılar, sonradan Erbil’de Mesut Barzani ile de mülâkat yaptı. Kariyer durağı sonradan BRT televizyon kanalı oldu. BRT’de özel dosya haberciliği bölümünde çalıştı. Ancak kanalın yayın hayatına 2001 yılında son vermesi ile hayatında yeni bir sayfa açıldı.

Ardından Londra’da gitgide artarak 3 yıla yakın dil eğitimi aldı. bununla beraber London Institute’de Fast Track Journalism eğitim aldı. Türkiye’ye döndükten daha sonra Kanal 7’de haber sunmaya başladı. 3 yıla yakın Kanal 7’de çalıştı.

sonra KanalTürk televizyonunda Başlıca Haber Bülteni’ni sunmaya başladı. Kanal Türk’te 8 ay değin Belli Başlı Haber Bülteni sunduktan sonradan TRT’ye geçen Hülya Hökenek, TRT Haber televizyon kanalında haber sunmaya başladı. 7 yıl boyunda TRT Haber kanalında haber spikerliği ve programcılığı yaptı.

2018 yılında Habertürk TV ekranlarında tayin almaya başladı. Hülya Hökenek, Habertürk’te hafta için her gün saat 12:00’da Gün Ortası ve Cumartesi akşamları saat 21:00’da Ayrıntılı Olarak programıyla izleyici karşısına çıkıyor.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Harun Yahya

Taraftar olarak Beşiktaşlı olan Hülya Hökenek, kişisel becerileri arasında Bilardo ve Satranç yer alırken bununla birlikte müzik ile de ilgilenmektedir.

Hülya Hökenek, 24 Eylül 2018 tarihinde film yapımcısı Kamer İncedursun ile evlendi.

Sunduğu Programlar :
Habertürk TV – Gündem
Habertürk TV – Gün Ortası
Habertürk TV – Enine Boyuna
Hülya Hökenek çalıştığı TV kanalları

Çalıştığı TV kanalları:
Habertürk Tv
TRT Haber TV
KanalTürk TV
Kanal 7 TV
BRT TV
Kanal D TV

Arananlar:
Hulya hokenek frıkıkHülyahökenekfrikikhülyakökenekbikinili

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı