H

Hüseyin Gülerce

Hüseyin Gülerce Biyografisi

68 kuşağının sağ tarafındandır.

Hüseyin Gülerce, 1950 yılında Edirne’nin ilçesi Keşan’da doğmuştur. İlkokulu Enez’de, ortaokulu Keşan’da okudu. Edirne Öğretmen Okulu’ndan mezun olduktan daha sonra istanbul Yüksek Öğretmen Okulunu ve İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik-Matematik bölümünü bitirdi.

1969-1977 yıllarında İstanbul’da üniversarda Tekrar Ulusal Uğraş dergisinde ve Bayrak gazetesinde muhabirlik ve köşe yazarlığı yaptı.

Üniversiteden öğretmen olarak mezun olduktan sonra, Yalova Lisesinde fizik öğretmenliği ve müdürlüğü ile Bursa Ulusal Eğitim Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Sahiden de dershanecilik yaptı. Dershane kurucusu ve müdürlüğü yanı sıra aynı zamanda dershanede Fizik öğretmeni olarak ders verdi.

1983 senesinde Anavatan partisi zamanında İstanbul milletvekili adayı da oldu lakin son sırada olduğu için kazanamadı. 1986’da Yalovaspor başkanlığı yaptı

Süre gazetesinde Genel Yayınlama Yönetmenliğinde de yaptı. sonra Süre gazetesinde yazarlık yaptı. 17 Aralık sürecinde “Hükümet yanında durmakla” suçlandı, 6 haziran 2014 tarihinden sonradan yazdıkları Süre gazetesinde yayınlanmayınca 26 Ağustos 2014’te Vakit gazetesinden istifa ettiğini açıkladı. Melih Gökçek’in sahibi olduğu Beyaz TV’ye geçti. Her Pazar günü Beyaz TV ekranlarında Türker Akıncı‘nın moderatörlüğünde yayınlanan Karşılıklı Zihin isimli kavga programında gündeme dair yorumlar yapmaktadır.

Eylül 2015 itibarı ile Star gazetesine geçti ve halen burada köşe yazarlığı yapmaktadır.

aynı zamanda 1994 yılında kurulan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfının kurulduğu gününden beri mütevelli heyet başkanıdır.

14 Aralık 2014 tarihinde yapılan operasyonunda 31 karakter nezaret listesinde Hüseyin Gülerce‘nin de adı bulunmaktadır. 15 Aralık 2014 günü Hüseyin Gülerce, savcıya açıklama verdikten sonra bağımsızlık bırakıldı.

Kitapları :
2016 – Benekli Hesaplar Çarşısı
2004 – İslamın Gülen Yüzü

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Halle Berry
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı