H

Huseyin Sinan

Huseyin Sinan Biyografisi

Huseyin Sinan, 1971 yılında Adıyaman’ın Besni ilçesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 1990 yılında (GATA) Gülhane Askeri Tıp Akademisi Askeri Tıp Fakültesi’ne girdi ve 1996 yılında Tabip Teğmen olarak mezun oldu.
Dr. Huseyin Sinan, Şırnak’ta yaptığı zorunlu kıta hizmetinin gerisinde 1999-2003 yılları arasında İstanbul GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi’nde Genel Cerrahi uzmanlık eğitimi için bulundu.

Samsun Asker Hastanesi’nde 2003-2008 yılları aralarında Genel Cerrahi Uzmanlığı görevinde bulundu. ABD Seattle’da Washington Üniversitesi Center for Videoendoscopic Surgery bölümünde “Advance Laparoscopic Surgery” konusunda 1 sene süreyle Visiting Scholar ve Research Fellow olarak çalıştı. Ardından 2 yıl süreyle Ankara GATA Acele Tıp AD ve Genel Cerrahi ISIM’de çalıştıktan sonra, 2 yıl süreyle atama yaptığı Ankara Mevki asker hastanesine atandı. Buradaki görevini tamamlamayı takiben Van Asker Hastanesi’ne 2013 yılında atanarak 2 yıl süreyle baştabip olarak tayin yaptı.

Dr. Hüseyin Sinan, 17 Mart 2014 tarihinde Üniversiteler arası kurulun yaptığı sözlü sınavda başarılı olarak Genel Cerrahi Doçenti ünvanı almaya adalet kazandı.

Ankara GATA Genel Cerrahi AD’de 2 sene süreyle öğretim üyesi olarak çalıştıktan sonra 2017 yılı Ağustos ayı itibariyle İstanbul’da Metabolik Cerrahi kliniğinde 2 yılı aşkın zaman çalışarak takriben 1500 civarında ameliyata kişisel olarak iştirak etti.

Doç. Dr. Hüseyin Sinan yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen çok sayıda sempozyum, kongre ve diğer bilimsel etkinliklerde çeşitli görevler almış olup, ulusal ve uluslar arası bilimsel dergilerde çok sayıda bilimsel yayınları, sözlü bildirileri ve posterleri bulunmaktadır.

Dr. Hüseyin Sinan Evli ve İngilizce bilmektedir.

Halen İstanbul Metabolik Cerrahi Kliniği’nde hizmet vermektedir.

Mesleki üyelikleri :
Türk Cerrahi Derneği
SAGES (Amerikan Gastrointestinal ve Endoskopik Cerrahlar Derneği)
Ulusal Endoskopik Laparoskopik Cerrahi Derneği
Türk Sütun ve Rektum Cerrahisi Derneği

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Hans van Manen
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı