Iİ

İrina Shayk

İrina Shayk Biyografisi

Rus asıllı manken
İrina Shayk, 6 Ocak 1986, Yemanzhelinsk, Çelyabinsk Oblastı, Rusya’da doğmuştur. Tatar asıllıdır.Tam adı İrina Şeyklislamova’dır. Babasının adı Valeriy ve annesinin adı Olga’dır. Tatyana adında kız kardeşi vardır. Soyadını uzunluğu ve akılda kalması kuvvet olduğu için Şayk olarak değiştiren hoş manken, kariyerindeki en manâlı adımları 2007 yılında Sports Illustrated’in bikini özel sayısına verdiği pozlarla attı.

İrina Shayk, 2004’te Chelyabinks’ten Moskova‘ya yaptığı bir seyahat esnasında keşfedildi. Kısa sürede Anne V, Daniella Sarahyba ve Natasha Poly gibi ünlü mankenlerin de ajansı olan Traffic ile bir uzlaşma imzaladı.

Rus asıllı manken. 2007 yılından günümüze dek yaptığı değişik modellik çalışmalarıyla tanınır. Akıcı fiziği fazla sayıda ajansın dikkatini çekmiş, özellikle bikinili pozları ile çoğu dünyaca meşhur derginin uluslararaızı olmuştur.

Rus manken İrina Shayk, bir moda ajanı kadar keşfedildiğinden bu yanlamasına fazla uzun vakit geçmedi. Lakin o yalnızca 4 yılda hem ülkesinin keza de dünyanın en gözde mankenleri arasına girdi.

İrina Shayk, Rusya’nın en seksi 50 kadını arasında birinciliğe yükselen model hem milletlerarası en iyi model unvanına sahiptir.

2010 yılından beri Real Madrid’in ünlü futbolcusu futbolcu Cristiano Ronaldo ile birliktedir. Ocak 2015 ayında ayrıldılar.

İrina Shayk, The Book of Bra’ adlı kitabının tanıtımı ve bir mağazanın açılışı için 17 Nisan 2012 tarihinde istanbul’a geldi.

Nisan 2015‘ten sonradan “Bradley Cooper” ile birlikte olmaya başladı. Mart 2017 yılında kızları Lea de Seine Shayk Cooper dünyaya geldi.

Filmleri :
Oyuncu :
2014 – Herkül: Özgürlük Savaşçısı (Megara) (Sinema Filmi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   İnci Satır
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı