Iİ

İsmail Baki

İsmail Sonsuz Biyografisi

İsmail Sonsuz Tuncer, 1 Haziran 1977 tarihinde istanbul, Şişli’de Özgürlük mahallesinde 3 çocuklu bir ailenin ortanca çocuğu olarak doğmuştur. Aslen Ordu Mesudiye’lidir. 1984 yılında Bağımsızlık mahallesinde Hürriyet İlkokulu’nda başladı. Ortaokulun ilk senesini Kuştepe Lisesi’nde okuduktan daha sonra Ümraniye ’ye taşındı orta ve lise eğitimini Nevzat Ayaz Lisesinde tamamladı. Asıl mesleği grafikerliktir.
1999 yılında askerlik hizmetini tamamladı.

2001 yılında yapımcılığını Hıncal Uluç’un üstlendiği, sunuculuklarını Ali Kocatepe ve Nehir Erdoğan’ın yaptığı TRT 1 ekranlarında yayınlanan Tele Pazar programında naklen yayın skeçleriyle ekranlardaydı.

2003 yılının ilk ayında Radyo Klas’da program yapmaya başladı. Bir spor kanalında “Komiglig” adlı spor eğlence programı ve hem “Magazin Rüzgârı” adlı programda parodilerde boy gösterdi.

2008 yılında KanalTürk Televizyonunda “Meşhurlar Perdesi” adlı komedi; Karagöz ve Hacıvatlı gölge oyunu tarzındaki programda, Recep İvedik, Cem Yılmaz, Kemal Sunal (İnek Şaban) gibi komedi ustalarının karakterlerini seslendirdi.

TV8’de Yavuz Seçkin’in sunumuyla yayınlanan “Joker” adlı şaka programında ve yeniden TV8’de “Co-Medya” isimli programda tayin aldı. Kanaltürk ekranlarında “Medyatip” isimli mizah programında devir aldı.

İsmail Ebedi 5 Ekim 2009’da Pal FM bünyesinde program yapmaya başlamış ve 26 Ağustos 2011’den itibaren radyoculuğa ara vermiştir.

2011 sonlarında TRT 1 ekranlarında “Tonga” isimli rahat kamera bilgi yarışması sunuculuğu üstlenen İsmail Ölümsüz, TNT ekranlarında İSMAİL adlı programıyla izleyenlerin beğenisini kazanmıştır. “İsmail Baki Tv” isimli komedi programı ile FOX ekranlarında oldu.

Bilhassa kendini taklit mecrasının dışına çıkarıp, meydana getirdiği eşsiz tiplemeleri ile takdir topladı. Bu benzersiz tiplemelerin başında gelen Değişmez Kanca aniden görsel ve sosyal medyada fenomen haline geldi.

22 Mart 2013 tarihinde vizyona giren “Sabit Kanca” filminde başrol oynadı. Filmde Halil Sezai’de oynadı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   İbni Ruşd

İsmail Ölümsüz, evli ve 2 çocuğu vardır.

2014 yılında yapılacak olan Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu “Survivor” yarışmasında İsmail Baki de yarışacak.

2014 yılında Survivor yarışmasında Ünlüler takımında; Oyuncu Tolga Karel, Futbolcu Ahmet Dursun, Voleybolcu Duygu Bal, Atlet Merve Aydın, Oyuncu İsmail Sonsuz Tuncer,oyuncu Eda Özerkan, Şarkıcı Gökhan Keser, Futbolcu Serenay Aktaş var.

Gönüllüler takımında ise; Model Samanta Mendes, model ve oyuncu Akın Saatçi, Müge Üzel, Sahra Işık ve Berna Canbeldek, Turabi Çamkıran, Yiğit Dikmen, Ekrem Toraman, Ertunga Gemuhluoğlu ve Mert Palavaroğlu var.

Filmleri :
2013 – Sabit Kanca
2011 – Hayrettin
2009 – Borak
2005 – Erkek Tarafı (Dizi)
2005 – Talih Değilmiş (Dizi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı