Iİ

İsmail Dükel

İsmail Dükel Biyografisi

Millet Tv de yayın yönetmenliği görevini yapmaktadır.

İsmail Dükel, 1960 yılında Ankara’da doğmuştur.

İsmail Dükel, gazeteciliğe 1979 yılında Ankara’da Rüzgarlı Sokak’ta eski adı Kamu olan Barışma Gazetesinde başladı. Ankara’da dağıtılmış gazetelerde çalıştı. Kanal E, Kanal Türk’de dört buçuk sene değin Ankara Haber Müdürlüğü yaptı ve kuruculuğunu yaptığı Kanal Biz’de de 13 ay kadar Ankara Haber Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2,5 yıl süren işsizlik dönemi oldu. bu arada “Gazete 5” diye bir internet sitesinde beş ay değin çalıştı. 2012 yılının Ocak ayında çalışmaya başladığı Yurt Gazetesi’nde “Meclis kulisi” adlı köşe yazılarını yazdı. Burada da 1 sene kadar çalıştı.

Yurt Gazetesi’nden ayrıldıktan sonradan Haziran 2013 tarihinde Taksim Yolculuk olayları başladıktan birkaç gün sonra Insanlar TV Genel Müdürü Şaban Sevinç’in daveti ile Genel Yayınlama Yönetmeliğini Hakan Aygün’ün yaptığı Millet Tv’de çalışmaya başladı.

İsmail Dükel, 23 Kasım 2009 tarihinde kurulan ve 12 Haziran 2010 tarihinde kapatılan, Rahşan Ecevit‘in kurucu üyeliğini yaptığı, kurucu başkanlığını Hulki Cevizoğlu’nun yaptığı (DSHP) Demokratik Sol Millet Partisi’nde Genel Başkan Yardımcısı olarak bulundu. 13 Ocak 2010 tarihinde bu görevinden Hulki Cevizoğlu ile birlikte istifa etmiştir.

Irk Tv de yayın yönetmenliği görevi yapmakla beraber “Gün Sonu” programını sunmaktadır.

İsmail Dükel, evlidir ve Baturalp Dükel (d.1990) adında bir oğlu vardır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   İbrahim Kutluay
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı