Iİ

İsmail Filiz

İsmail Filiz Biyografisi

İsmail Filiz, 1980 senesinde Çankırı’da doğmuştur. Ailesinin birincil çocuğu, ikiz erkek kardeşleri var. İlk ve ortaöğrenimini ve lisenin bir kısmını Çankırı’da tamamlayan Filiz, Samanyolu Koleji ve Ankara Gazi Anadolu Lisesi’nde ortaöğretimin tamamladıktan sonradan Ankara Başkent Üniversitesi’nde eğitimine devam etti.
Babası Hüseyin Filiz, aynı zamanda Ak Parti’nin Ankara Yönetim Kurulu üyesidir. Ailesinin ahşap ve çelik kapı fabrikası (çankırı) , benzinlik ( İstanbul-Ankara karayolu) ve insaat şirketleri varmış.

İsmail Filiz, Kenan İmirzalıoğlu’nun başrollerde oynadığı Ezel dizisinde Ezel karakterinin ameliyattan önceki halini, yani Ömer karakterini canladırdı. İlk defa oyunculuk yapan İsmail Filiz işletmeciliğini yaptığı benzin istasyonunda Kenan İmirzalıoğlu’na benzerliğinden dolayı önerge aldığını söylemektedir.

İsmail Filiz, 9 Temmuz 2006 tarihinde Evren Filiz ile evlendi. İsmail Filiz, eşinin bir magazin programına verdiği röportajda kendisine Çakma Ezel’ diyerek ufak düşürdüğünü ileri sürerek haziran 2011 yılında boşandı. Boşandığı eşi 10 Temmuz 2013 tarihinde lösemi hastalığından vefat etti.

2011 yılında yönetmenliğini Ömer Vargı‘nın yaptığı “Anadolu Kartalları” filminde Üsteğmen Tunç Sözeri rolünü canlandırarak; Engin Altan Düzyatan, Çağatay Ulusoy, Özge Özpirinçci, Hande Subaşı, Alpay Kemal Atalan, Alper Saldıran ile birlikte oynadı.

2014 yılında baş rolde olarak İsmail Filiz, “Paşa Gönlüm” dizisinde; Tarık Papuççuoğlu, Derya Alabora, Kerem Atabeyoğlu, Nilüfer Açıkalın, Sema Keçik ile birlikte oynamıştır.

İsmail Filiz, 2014 yılının Aralık ayında Show TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Ezra’ adlı dizide başrol olarak Rüveyda Yetim, Yusuf Çim, Zeynep Koltuk, Serkan Şenalp, Doğukan Polat, Asuman Dabak, Nurana Bagieva ile beraber oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
2009 – Ezel (TV Dizisi)
2011 – Anadolu Kartalları (Üsteğmen Tunç Sözeri) (Sinema Filmi)
2014 – Paşa Gönlüm (Melih) (TV Dizisi)
2014 – Ezra (Çahangir Hüseyinov)(TV Dizisi)
2015 – Milat (Yağız Ali) (TV Dizisi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Prof.Dr.İlber Ortaylı
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı