Iİ

İsmet Cerit

İsmet Cerit Biyografisi

İsmet Cerit, 1 Nisan 1976 tarihinde Amasya’nın şirin ilçesi Gümüşhacıköy’de doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Arife’dir. İlk okulu Ayla İlköğretim Okulu’nda, Orta öğrenimi Kemal Paşa Orta Okulunda tamamladıktan sonra eğitim hayatına İstanbul da devam etti, Florya Tevfik Ercan Anadolu lisesini bitirdi. Eğitimine ara verip 1997 yılında ticaret hayatına atılan Cerit bugün Atlantic International University işletme lisans programı’nda eğitimine devam etmektedir.
CRT Outsourcing şirketini temsilen 1997’den günümüze çoğu ulusal ve milletlerarası projede Global Solution Partner misyonuyla, yüksek performanslı meslek sonuçları elde ederek manâlı başarılara imza atarak, bu alanda milli ve milletlerarası ödüllere layık görülmüştür.

CRT Şirketler Grubu Idare Heyeti Başkanlığı görevini yürüten ve spor, sanat, müzik ile hep iç içe olan Cerit, fotoğrafçılıkla yakından ilgili, ve ülkemizin en kıymetli şirketlerinin CEO’ları ile üstteki düzey yöneticilerinden oluşan C-Majör İş’cilt Sesler Korosu üyesidir. Müzik, sanat ve iyilik batmış bir ağlama̧am için emeklerini bir araya getiren C-Majör gönüllüleri, ihtiyaç sahibi yetim çocuklar ve hayır kurumları yararına konserler düzenlemeyi amaçlıyor.

İsmet Cerit’in 2011 yılında “Jewel of Lounge” isimli derleme eser bir müzik albümü, 2014’de sayıların spiritüel anlamını konu bölge birincil kitabı “40”, 2018 Nisan ayında Fatih Sultan Mehmed’in Edirne’den İstanbul’a dürüst yürüyüşünü konu alan roman tadındaki kitabı “Fetih İstanbul”, Temmuz 2019‘da çıkardığı “Göbeklitepe Gizli Mabede Yolculuk” adlı kitabı ile birlikte 3 adet kitabı mevcuttur.

“Fetih İstanbul” adlı kitabı 2018 Mayıs ayında Altın Kalem Ödüllerinde tarihi roman kategorisinde ödüle değer görüldü.

2003 yılından beri evli olan İsmet Cerit’in iki çocuğu vardır.

Spor/Sanat/Müzik hep hayatının içinde müziğin her türünü dinleyen İsmet Cerit kitap okumaktan, film izlemekten ve yürümekten müthiş keyif almakta ve teknolojiyle çok ilgili, biraz fotoğrafçılık, azıcık atış sporu, şu sıralar da perküsyona merak sarmış, Conga dersleri almaktadır. 1,78m boyundadır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   İpek Kocaaydın

Ödülleri :
2018 – Altın Kalem Ödüllerinde tarihi roman kategorisinde ödüle değer görüldü.(“Fetih İstanbul” adlı kitabı ile)
2014 – European Society for Quality Research-Switzerland, Avrupa Kalite Galibiyet Ödülü
2014 – Business Initiative Directons-New York, Uluslar Arası Kalite Ödülü
2011 – Yenibiris.com, Yılın Uzmanlık Projesi Ödülü
2010 – Kariyer Netİnsana Saygı Ödülü
2000 – Gülhane Askeri Tıp Fakültesi Komutanlığı, Kara Kuvvetleri Eğitim ve Öğreti Komutanlığı Denetlemesi, Üstün Galibiyet ve Özveri Patent

Sosyal Mesuliyet/Sponsorluklar
C-Majör İşten Sesler Korosu Üyesi
50. Altın Portakal Film Festivali Devlete Ait Sponsoru
SHOW TV Borayla kadına dair Başlıca sponsoru
Türkiye altın marka ödülleri Ana sponsoru
Türkiye sakatlar derneği Devlete Ait sponsoru
İlham Gencer 70. Sanat yılı konseri Esas sponsoru
Hale Adatepe Ülkülerimizi Yaşatma Derneği Devlete Ait sponsoru

Albümleri :
2011 – Jewel of Lounge (derleme eser müzik albümü)

Kitapları :
2014 – 40 (sayıların spiritüel anlamını konu bölge ilk kitabı)
2018 – Fetih İstanbul
2019 – Göbeklitepe Gizli Mabede Yolculuk

İsmet Cerit’cilt Gizli Mabede Gezi :
İnsanlık tarihinin dönüm noktalarından biri olan ve içerisinde demin keşfedilmemiş o kadar fazla sır barındıran Göbeklitepe binlerce yıl öncesinden günümüze kadar bir çekim merkezi olma özelliğini koruyor. Peki, bu bölgeyi bu dek özel kılan ne? İnsanlık yeni medeniyetler kurmanın birincil adımları olan Göbeklitepe’ye nasıl ulaştı? Tahlilci yazar İsmet Cerit Göbeklitepe: Saklı Mabede Yolculuk adlı yeni kitabında okurlarını 12 bin yıl öncesinin sırlarına dürüst bir yolculuğa çıkarıyor.

Arka Kapak Yazısı:

Altı insan türü arasında neslini sürdürebilmeyi sadece o başardı. Homo sapiens.. Peki neydi onu doğayla anlaşmaya iten güdü? Niçin bir arada yaşamayı öğrenmek zorunda kaldılar? Yaratıcılığı “marifetli gücü” taklit ederek mi keşfettiler? Deneyip yanılmanın bedelini nasıl ödediler? Ne oldu da ölümü döngünün bir parçası kabul ederek üstüne anlamlar yüklediler? Ölümsüzlüğün mümkün olabileceğine nasıl ikna oldular? Medeniyetler kurmayı, sanat üretmeyi nasıl keşfettiler? Estetik anlayışa ne şekilde ulaştılar? İşte tüm bu soruların cevabı hâlâ bir mabette sıcacık: Göbeklitepe’de…

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   İsmail Türüt

Analist yazan İsmet Cerit’in kaleme aldığı GÖBEKLİTEPE: SAKLI MABEDE GEZI akıcı bir kurguyla 12 bin sene öncesinin sırlarını çıkarıyor gün ışığına… Yalnızca tarihe değil, insanın kendine yolculuğuna da dönüşen bu serüven, hayatta kalma güdüsünü bir sanata dönüştürüyor neredeyse.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı