Iİ

Ivana Chubbuck

Ivana Chubbuck Biyografisi

Birçok Hollywood yıldızına da oyuncu koçluğu yapmıştır.

Ivana Chubbuck, 1953 yılında Detroit, Michigan, ABD’de doğmuştur. Babası Naziler’den kaçarak Amerika’ya belirlenmiş bir Musevidir. Hayata karşısında hakiki bir “survivor” edebilmek için ismini verdiği bir teknik geliştirmiş. Acıların sadece yok edici yok, dürüst yönlendirilirse yapıcı olabileceğini anlatıyor. Brad Pitt’deri Halle Berry’ye Hollywood’un en meşhur yıldızları, rollerine onun öğrettiği yöntemle hazırlanıyor. Kendisini “terapist, falcı, oyuncu ve hayat koçu” olarak tanım ediyor.

İş hayatına oyuncu olarak başladı, ama etrafındaki diğer oyunculara rollerinde destek etmekten hem çok şımartma aldığını keza de bu konuda daha başarılı olduğunu görür görmez oyuncu koçluğu yapmaya başladı.

Ivana Chubbuck, New York‘taki Juilliard School of Drama’da ders verdi ve Avustralya, Kanada, Danimarka, İtalya, İsrail, Rusya, İngiltere, Hollanda, Romanya ve Filipinler‘de seminerler ve çalıştaylar düzenledi. Bu koşul en ince ayrıntısına kadar ilerlediğinde de bir oyunculuk okulu açtı.

2004 yılında 12 basamaklı oyun tekniği “olarak yazdığı “The Power of the Actor : The Chubbuck / Aktörün Gücü : Chubbuck” adlı kitabı dünya çapında çoğu kolejde ve üniversitede bir ders kitabı olarak kullanılmakta ve Çince, Danca, İbranice, İtalyanca, Portekizce, Romence, Rusça, Türkçe, Japonca, Almanca, Yunanca, Hintçe ve İspanyolca gibi dillere çevrildi.

Ivana Chubbuck, Charlize Theron, James Franco, Halle Berry, Brad Pitt, Jake Gyllenhaal, Jon Voight, Sylvester Stallone, Elisabeth Shue, Djimon Hounsou, Jim Carrey, Gerard Butler, Gal Gadot, Meg Ryan, Jessica Alba, Eva Mendes, Liv Tyler, Adam Baldwin, Sienna Miller, Rob Schneider, Jessica Biel, Beyonce Knowles, Maggie Grace, Travis Fimmel, Sharon Stone gibi çoğu Hollywood yıldızına da oyuncu koçluğu yapmıştır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   İsmail YK

Kitapları :
2017 – Die Chubbuck-Technik: The Power of the Actor. Ein Schauspiel-Lehrbuch
2011 – Il potere dell’attore. Tecnica ed esercizi
2005 – El Poder de la ActuacióN. el Método de Ivana Chubbuck: Doce Pasos que Parten de un Libreto para Dotar al Actor de las Herramientas que lo Llevan a Lograr una Interpretación Realista, Creíble, y Dinámica
2004 – The Power of the Actor : The Chubbuck / Aktörün Gücü : Chubbuck

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı