J

Jess Molho

Jess Molho Biyografisi

Jess Molho, 4 Ekim 1976 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Jess’in Babası Türk, annesi İtalyan, kendisi ise çifte vatandaştır. İtalyan Musevisi olan Jess Molho yahudidir. Işık Lisesi’ni bitirdikten sonradan Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitirdi. Ardından Yeditepe Üniversitesi Radyo Televizyon bölümünde de Yüksek Lisansını yaptı.
1994 Yılından itibaren de TV sunuck program, müsabaka vb etkinliklerde sunuculuk yaptı. Üniversitede okurken Number One TV’de VJ’lik yapıp, gençlik programları hazırladı. 989 birim “Yemek Yemek Gerekçe” isimli sabah programını başarıyla sundu. Ve hemen ardındaki “Kabul Günü” isimli sabahtan programına başladı.

Tümay Özokur ajansına yan olarak çalışmaktadır.

2004 – 2011 yılları aralarında “Sihirli Annem” adlı dizide İnci Türkay, Şahap Sayılgan, Nevra Serezli, Defne Joy Foster, Suat Sungur, Zuhal Topal ile birlikte oynadı.

Star TV ekranlarında yayınlanan jüriliğini Mustafa Ceceli, Murat Boz ve Hadise’nin yaptığı “O Ses Çocuklar” yarışmasının sunuculuğunu yaptı. 2007 yılında “Oryantal Star” müsabaka programını Ebru Akel ile birlikte sundu.

2007 yılı içinde düzenlenen ve Star TV‘de yayınlanan, Jüri üyeleri; Avrasya Sirki kurucusu Servet Yalçın, Yönetmen Ezel Akay, Pakize Suda, Neco ve Levent Kırca ve sunuculuğunu Süheyl Uygur‘un üstlendiği müsabaka programı “Ünlüler sirki”nde Furkan Kızılay (Havuç), Cengiz Küçükayvaz, şarkıcı Tarık Mengüç, manken ve sunucu Buket Hürmet, oyuncu Özlem Yanardağ, manken Noella, dansçı Zümre, şarkıcı Seda Üren ve manken Tuğba Özay ile yarıştı. Furkan Kızılay’ın birinci olduğu yarışmada Jess Molho ikinci olmuştur.

2008 yılında “Prenses Perfinya” adlı dizide oynadı.

2009 yılında Kanaltürk ekranlarında “Jess’le Hepsi 1 İnci” adlı programı sundu.

26 Mart 2012’de TRT Çocuk‘ta yayına başlayan hakiki ve animasyon karakterlerin bir arada olduğu “Köstebekgiller” adlı dizide İnci Türkay, Asena Keskinci, Yiğit Ege Yazar, Orhan Aydınlatılmış, Oğuz Oktay, Can Bartu Aslan, Gözde Kısa, Deniz Özerman, Cem Kılıç, Ruhi Sarı ile birlikte rol aldı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Jesse Eisenberg

Jess Molho, 2002 yılında Zeynep Molho ile evlendi. Tibet (d.2007) adında bir oğlu ve Maya (d.2012) adında bir kızı vardır.

2016 yılının ilk sezonunda TV8 ekranlarında Deniz Akkaya ve Funda Özkalyoncuoğlu ile birlikte Aramızda Kalmasın adlı programda sunuculuk yaptı.

2016 yılının ikinci sezonunda Jess Molho, hafta içi her sabahtan TV 8’de yayınlanan “Aramızda Kalmasın” programını Funda Özkalyoncuoğlu ve Sena Keçeli ile birlikte sundu. 21 Ocak 2017 tarihinde Funda Özkalyoncuoğlu ve Sena Keçeli‘nin işine son verilince “Aramızda Kalmasın” programını Jess Molho, Hakan Ural ve Duygu Çetinkaya ile beraber sunmaya devam etmektedir.

Jess Molho, hem Survivor 2017’nin çekimlerinden dolayı Dominik’te bulunan Acun Ilıcalı‘nın yerine 22 Ocak 2017 tarihinden itibaren bir süre O Ses Türkiye’yi sunmaya başladı.

Filmleri ve Dizileri :
2014 – Kardeş Payı (TV Dizisi)
2012 – İşler Güçler (TV Dizisi)
2012 – Köstebekgiller (Profesör Fikri Güzel)(Tv Programı)
2010 – Yahşi Cazibe (Deniz) (TV Dizisi)
2009 – SüpüRRR (Alper) (Sinema Filmi)
2008 – Prenses Perfinya (Hakan) (TV Dizisi)
2008 – Memur Muzaffer (Tv muhabiri) (TV Dizisi)
2007 – Sardunya Sokağı (Cemil) (TV Dizisi)
2007 – Mahşer (TV Dizisi)
2006 – Yaprak Dökümü (Şatafat) (TV Dizisi)
2004 – 2011 – Sihirli Annem (TV Dizisi)
2002 – Çocuklar Duymasın (TV Dizisi)
2000 – Çarli İş Başında (TV Dizisi)
2000 – Dadı (TV Dizisi)

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı