K

Kaan Çaydamlı

Kaan Çaydamlı Biyografisi

Kaan Çaydamlı,1964, istanbul-doğumlu, Kıbrıslı mühendis, yayıncı ve fotoğraf sanatçısı olarak biliniyor. 1986 yılında İTÜ inşaat fakültesini bitirdi ve 13 sene mühendis olarak farklı alanlara yönlendirilmiş projelerde tasarımcı ve uygulamacı olarak çalıştı. Aile firması hala daha bu işleri yapıyor.
1989 yılında ALTIKIRKBEŞ YAYINLARkın süredir yayın hayatına devamlı bu oluşum, bugüne değin 300’ün üstünde öbür kitap ve fazla sayıda dergi yayınladı. Birçok yazarı birincil kez Türk okuruyla buluşturan bu marka, fazla sayıda faaliyet ve film de üreterek öbür bir yayın anlayışını oluşturdu.

1990’lı yılların başında ilk fotoğrafları sergilenen Kaan Çaydamlı çok sayıda milli ve milletlerarası ödüle layık görüldü. Yurtdışında fazla sayıda özel çağrılı sergide fotoğrafları sergilendi. Enis Batur’un metinlerini yazdığı SON KARE isimli projesi kitap olarak yayımlandı ve dağıtılmış ülkelerde sergilendi. 2011 yılında yayınlanan KTN (Kişisel Toplantı Notları) isimli kitabı çok satanlar listelerine girdi. 2013 yılında Mete Avunduk ile birlikte yazdığı Kitab_ı Mente isimli kitabı yayınlandı.

1995 yılında Şehir FM’de ‘Gece Fanzini’ ve ‘Kitapsız’ isminde iki program yapmaya başladı. Bu yıllarda Mete Avunduk’la tanıştı ve radyo macerası birlikte yaptıkları BNRP isimli ‘night caller’ formatlı bir programdan ‘KAYBEDENLER KULÜBÜ’ isimli bir programa dönüşerek uzun yıllar fazla dinlenenler aralarında yer aldı. Kendine ait bir kültür yaratan bu program, 2000’li yılların başında Şehir FM’in kapanmasıyla birlikte son buldu, fakat etkileri ve takipçileri hiç eksilmeden bugünlere kadar ulaştı.

Bu program 2011 yılında eski radyo kayıtlarından ve programcıların hayatından derlenen bir uzun metraj film olarak çekildi ve yılın en fazla ses getiren filmi oldu.

Filmleri :
2011 – Kaybedenler Kulübü (Film)
2010 – Yaşamın Üç Karesi (Kısa film)
2008 – Devir Arabaları (Mr. Burt) (Film)
2008 – Uluma (Kısa film) (Mehmet Ada Öztekin’le birlikte yapımcısı olduğu kısa filmde kendisiyle yapılan röportajla da yer almaktadır.)
2004 – Buruk a’cı (Kısa film)
2003 – Demirhan Baylan (Video klip)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Kenan Bal

Kitapları :
2014 – Mustafa Nusa’nın Hikayesi
2014 – KTN – Bireysel Görüşme Notları
2014 – Kitab-ı Mente (Kaan Çaydamlı , Mete Avunduk)
2011 – Son Kare (Kaan Çaydamlı , Enis Batur )

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı