K

Kadir Doğulu

Kadir Doğulu Biyografisi

Kadir Doğulu, 19 Nisan 1982 tarihinde Mersin’de beş çocuklu bir ailenin 2 numara oğlu olarak doğmuştur. Esas adı Abdulkadir Doğulu’dur. Annesi ev kadını, babası Rasim Doğulu emekçi emeklisi idi. Kadir Doğulu’nun bir menajerlik şirketi var. İmaj danışmanlığı da yapan abisi, Kemal Doğulu; Hande Yener, Seda Sayan, Sıla, Kutsi, Gökhan Özen, Nil Karaibrahimgil, Demet Akalın gibi isimlerin imajlarını tekrar aşağıya tasarladı. Kadir Doğulu, ortaokul ve lise yılları çalışarak geçti.
2000 yılında istanbul’a ağabeyinin yanında geldi. Önce Beyoğlından Refika’da çalıştı. Cafe City ve Buz’da garsonluk yaptı. Salomanje’de cumartesi pazar günleri mutfakta ekmek pişirip kahvaltıları hazırladı. Biriktirdiği paralarla Barcelona ve Roma’daki kafeleri ve restoranları inceledi. Oradaki yemekleri tattı. Türkiye dönüşü House Cafe’de işe girdi. İki sene işletmecilik yaptı.

O dönemde abisi yoluyla Hande Yener’le tanıştı. Kısa bir zaman sonra bu tanışıklık aşka dönüştü.

Şarkıcı Hande Yener ile müşterek olarak Ortaköy’de The House Cafe’de işletme müdürlüğü yapmıştır. aynı zamanda Harbiye’deki Piyasa isimli gece kulübünü işletti.

Okan Üniversitesi gastronomi bölümünde okudu.

2010 yılında “Minik Sırlar” dizisi ile oyunculuğa başladı. 2011 yılında Gani Müjde‘nin senaryosunu yazdığı “Kirli Yedili” adlı dizide oynadı.

2013 yılında Peyami Safa’nın aynı adlı romanından uyarlanan ve yönetmenliğini Sadullah Çelen’in yaptığı “Fatih-Harbiye” adlı dizide Neslihan Atagül, Yunus Emre Yıldırımer ile birlikte başrol oynadı.

2014 yılının Şubat ayında Kanal D ekranlarında başlayan, “Star Işığı X Factor” adlı 2 milyon TL büyük ödüllü şarkı yarışmasında Ziynet Sali, Emre Açık Fikirli, Armağan Çağlayan ve Ömer Karacan Jüri üyeliği yapmaktadır. Yarışmanın sunuculuğunu ise Kadir Doğulu yaptı.

Koyu Fenerbahçeli olan Kadir Doğulu, tiyatroya gitmek, spor gerçekleştirmek, motosiklet ile dolaşmaktan hoşlanıyor.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Koray Avcı (müzisyen)

2015 yılının Ocak ayında Star Tv’de gösterime girecek olan “Ve Kazanan” yarışmasının sunuculuğunu oyuncu Kadir Doğulu yaparken jüri koltuğunda Kenan Doğulu ile Şebnem Ferah olacaktır.

2015 yılında Atv ekranlarında oynayacak olan “Sevdam Alabora” adlı dizide başrollerde Kadir Doğulu, Elçin Sangu ve Mustafa Avkıran yer aldı.

8 Temmuz 2016 tarihinde Neslihan Atagül ile evlendi.

2016 yılında “Bana Sevmeyi Anlat” dizisinde Kadir Doğulu, Seda Bakan, Mustafa Üstündağ, Dolunay Soysert ile birlikte rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
2017 – Babamın Günahları (Ozan)(TV Dizisi)
2016 – Bana Sevmeyi Anlat (Alper) (TV Dizisi)
2015 – Harikulade Asır: Kösem (Mehmet Giray Han) (TV Dizisi)
2015 – Beyaz Gece (Rüzgar)(TV Dizisi)
2015 – Sevdam Alabora (Gökhan)(dizi)
2013 – Fatih-Harbiye (Macit)(dizi)
2013 – Bir Hikayem Var (Mert)( sinema)
2011 – 2012 – Pis Yedili (Bayrampaşalı Güney)(dizi)
2010 – Çakıl Taşları (Ali)(TV Dizisi)
2010 – 2011 – Minik Sırlar (Ali)(dizi)

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı