K

Kate Middleton

Kate Middleton Biyografisi

Kate Middleton 9 Ocak 1982 yılında doğdu.

Catherine Elizabeth Middleton 9 Ocak 1982‘de Reading, Berkshire’da doğdu. Middleton’ın babası Michael Francis eski bir havayolu yetkilisi ve harekât memuru, annesi ise Carole Elizabeth Goldsmith ise eski bir havayolu hostesi. Biri kız (Pippa Middleton) diğeri erkek ( James) elde etmek üzere iki kardeşi var. Kate’in ailesi 1987 yılında kurduğu Party Pieces adındaki parti malzemeleri satan şirket doğruca başarılı bir ticari girişime imza atmış. Aile, 1984-1986 arasında babası Michael Middleton’ın işi dolayısıyla Ürdün’de yaşadı.

Kate Middleton İskoçya’daki St Andrewsrihi bölümünde kültürlü ve Prens William ile de burada tanışmış. Mezun olduktan sonra bir giysi zinciri olan Jigsaw’da aksesuar satınalma pozisyonunda çalışmış, oysa bir sene sonra işinden ayrılmış. İlişkilerinin İsviçre’de bir kayak tatilinde çekilen fotoğrafları ile duyulması ardından, Middleton kısa sürede ülkenin en çok fotoğraflanan kadınları arasına girdi. Prens William ile 2010 senesindeki nişanlanmalarına dek geçen sürede medya göre yakın takibe alınan ilişkileri 2007-2008 seneleri arasında bir yıllık bir kesintiye uğramış. Beraber olduklari dönemde Kate Middleton Prens William’ın “devlete ait olmayan kız ar kraliyet organizasyonlarına katılmış ve böylece çok öbür medya organı tarafından alımlılık ve moda ikonu olarak nitelendirilmiştir.

Senelerden beri çalkantılı ilişkileriyle magazin sütunlarını renklendiren çift 2010 yılının ekim ayında Kenya’da yaptıkları bir tatil sırasında nişanlanarak İngiliz halkını merak ve heyacana boğmuş, 29 Nisan 2011 tarihinde West Minister Abbey’de yapılan kraliyet düğünüyle evlenerek herkesi bu meraktan kurtarmışlar.

Kate Middleton (Catherine Elizabeth Middleton), 29 Nisan 2011 tarihinde Prens William ile West Minister Abbey’de yapılan kraliyet düğünüyle evlendi. Çift evlendikten sonradan, gelenek olduğu üzere William’a düklük unvanı verildi, Kate Middleton da Cambridge düşesi oldu. George Mountbatten-Windsor (d.22 Temmuz 2013), Charlotte Mountbatten-Windsor (d.2 Mayıs 2015) adlarında çocukları oldu.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Kadir Doğulu
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı