K

Kaya Çilingiroğlu

Kaya Çilingiroğlu Biyografisi

Kaya Çilingiroğlu, 1964 yılında İstanbul’da doğdu. Annesi Dr. Gülümser bayan, babası Prof. Dr.Hüseyin Kaya Çilingiroğlu’nun tek çocuğudur. Çilingiroğlu ailesi Trabzon’un Sürmene ilçesinin, bugün bile otomobilin şiddet çıkabildiği, eski adıyle Zavli, şimdiki adıyle Muratlı köyünden.Yavuz Sultan Selim zamanında, ona çilingirlik yapan bir ailenin halkası olmaları nedeni ile “Çilingiroğlu” soyadı da oradan geliyormuş. Baba Hüseyin Kaya Çilingiroğlu İstanbul’da meşhur bir cerrah doktodur.
Baba Hüseyin Kaya Çilingiroğlu ve eşi Gülümser Hanım, 196n iki sene sonradan staj için Almanya’ya gittiklerinde tek çocukları Kaya da burada 1964 de doğar. 2 yaşına gelene kadar Almanya’da büyür. İstanbul’a döndükten daha sonra Kaya Çilingiroğlu’nun çocukluğu Sultanahmet ve Cağaloğlu’nda geçer. İlkokul üçüncü sınıfta okurken, babasının Şişli Bomonti’den konut alması ile muhit değiştirir. Lisesiye Saint Michel Lisesi’nde başlar, ikinci sınıftan sonra iki yıl da Yıldız Lisesi’nde okuyarak mezun olur. Beş dersten sınıfta kalmasına karşın, tıp fakültesini kazandığı için mezun edilir.

Tıp Fakültesi’nde okudu. Dördüncü sınıftan ayrıldı. Üniversiteyi bıraktığı 1985-86’dan sonraki dört-beş sene içinde balıkçılık, bar işletmeciliği yapar. 1990’da Osmanbey’de büro açtı sigortacılık, emlakcılık ve borsa işleri yaptı. “2019” adlı radyonun ortaklarından oldu. Benzer vakit da gsm bayiliğinin dışında bir reklam ajansının da ortağıdır.

Kaya Çilingiroğlu, Ayşem Saraçoğlu ile yaptığı fena giden ilk evliğini 1990 da bitirdikten daha sonra, ikinci evliliğini, atçı Hülya Avşar‘la Ağustos 1997’de Paris’te yaptı. Bu evlilikten 15 0cak 1998 tarihinde Zehra adlı bir kızı oldu. Zehra ismi, Kaya Çilingiroğlu’nun babası Prof. Dr. Hüseyin Kaya Çilingiroğlu’nun annesinin isminden geliyor. Çift, 2005 yılında boşandı.

Türkiye’nin en sevdiği sanatçılardan biri olan Hülya Avşar‘la yaptığı evlilikten dolayı, magazin basınının gündeminden hiç düşmediler.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Kenan İmirzalıoğlu

Üçüncü evliliğini, Feraye Tanyolaç ile 19 Şubat 2009 tarihinde oğulları 2.5 yaşındayken yaptı. Bebeğe, dedesi Profesör Hüseyin Kaya Çilingiroğlu’nun ismi verildi.

Galatasaray kulübünün yüzme takımında 8 yıl spor yaptı, yüzme ulusal takımının kaptanlığına dek yükseldi, onlarca defa rekor kırdı. Beşiktaş taraftarıdır. Tenis, kayak, badminton ve squash oynar. İyi bir golf oyuncusu ve Klassis Golf Club üyesidir. Yüzme, racketball ve golf spor dallarında üçünde de Türkiye şampiyonluğu var.

Biriktirmeyi sevdiği için otomobilden kredi kartına, madeni paradan saate, kalemden şapkaya daha birçok konuda koleksiyonu bulunmaktadır.

Kaya Çilingiroğlu, kendini tanıtırken şu ifadeleri kullanmıştır :

tirnak-sol.gifspacer.giftirnak-sag.gifÇok belli, iyi huylu ve doktorluğu hemen hemen yalnızca yardım etmek için yapan, para için yapmayan bir doktorun oğlu olmam, gençlik yıllarımdaki asiliğim, lükse düşkünlüğüm daha sonra Hülya’yla -lakin o zaman ama Hülya’nın popülerliğini düşünün- evlenmem, boşanmam aslında çok artı göz önünde olmama sebep oldu, playboy. Ve natürel ki tümüyle gösterildiği gibi biri değilim. Basketbola çok meraklıyım ve mükemmel anlarım. Michael Jordan’ın 4,5 saatlik bir kaseti var, lahza be lahza anlatırım o kaseti sana. Film seyretmeye bayılırım. Baba filmini replikleriyle bilirim. Hayatımda daima Formula 1 göstermek ve savaş uçağına binmek istedim. Hızdan çok hoşlanırım. Çok arkadaşım vardır ama dostluğa öyle inanmam. Verici bir insanım, çok kullanıldım bu yüzden. Ama bundan böyle beni hiçbir şey şaşırtmıyor. Kabullenir oldum. Hayatımın en kötü tarafı bu. Fazla titizim. Takıntılıyım hatta. Anne tarafım feci. Annem 10 sene öncesine kadar yastığıyla yorganıyla seyahate çıkardı. Kimsenin bir şeyini giymem. Giydirmem. Giydirdiysem armağan ederim. Yemek Yemek ayırt etmem. Her şeyi yerim. Biyografi okumaya bayılırım. Hadiselere daima kötü tarafından bakarım. Fakat golf pozitif bakmayı öğretti. Dini inaçlarım fazla yüksektir. Çapkın değilim. Benim yaptığımdan kat be kat fazlasını şoförüm yapıyor. Fakat kaçamak bir adam olmadığım için yüzüme gözümü bulaştırıyorum. Şarhoş olduğum, Ferrari’yi Feraye anladığım gecenin çekimini hâlâ izlemedim. O görüntüyü vermemem lazımdı. Esmer ince uzun kadınlardan hoşlanırım. Latino kadınlarına meraklıyım. İlişkide seks çok önemlidir. Seksten hoşlanmayan kadınla anlaşmam olası yok.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Kim Jong-Un
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı