K

Kenan Çoban

Kenan Çoban Biyografisi

Kenan Çoban, 22 Ocak 1975 tarihinde Elazığ’da doğmuştur. Elazığ Ticaret Ve Meslek Lisesinden mezun oldu. Gerçek Adı Abdülhey Kenan Çoban’dır. Ankara’da, Antalya’da, İstanbul’da muhasebecilik, çaycılık, ticaret, boyacılık gibi farklı alanlara yönlendirilmiş işlerde çalıştı.
Antalya ve Ankara’da spor işletmecilabancı aktörler Mel Gibson, Tom Cruise ve Al Pacino olan Kenan Çoban, atletizm, futbol, tekvando sporlarını ve soy binmeyi seviyor. Boş vakitlerinde spor yapıyor, sinemaya gidiyor. En çok aksiyon filmlerini seviyor.

Kenan Çoban, Kurtlar Vadisi dizi film setine prodüksiyon elemanı olarak işe girdi. Uzun vakit dere servisinden değişik işlere dek her işi yapmış, sonunda Raci Muhakkak onu dizide oynatma kararı almış ve bu nedenle 30. bölümde diziye girerek oyuncu olmuş.

2003 yılında “Kurtlar Vadisi” dizisi ile oyunculuğa başladı. Necati Muhakkak’ın başrolde olduğu dizide Gürkan Yerinde, Özgü Namal, Selçuk Yöntem, Oktay Kaynarca, Seray Sever, Hande Kazanova, Musa Uzunlar gibi oyuncularla beraber rol aldı.

2014 yılında “Beyaz Karanfil” adlı dizide Kenan Çoban, Hakan Boyav ve Ali Sürmeli başrollerde oynadı.

Kenan Çoban, İstanbul Ömerli İshaklı’da fidanlık kurdu. “Garden Consept” isimli mekanda peyzaj ağaçlar ve çiçekler yetiştiren Çoban bununla birlikte organik ürünlerden oluşan mönüsüyle yeme içme hizmeti de veriyor. Kenan Çoban, Elazığlı olmasına rağmen fanatik bir Trabzonspor taraftarıdır.

Kenan Çoban, 24 Haziran 2011 tarihinde Denizli’de İstanbul Üniversitesi Konservatuvar Bölümü mezunu Dilek Özkan ile evlendi 7 ay sonrada boşandı.

Filmleri ve Dizileri :
2014 – Beyaz Karanfil (dizi)
2011 – Kurtlar Vadisi Filistin (sinema)
2007 – Kurtlar Vadisi Terör (dizi)
2007 – Halil İbrahim Sofrası (dizi)
2007 – Ayrılık (dizi)
2007 – 2014 – Kurtlar Vadisi Pusu (dizi)
2006 – Kurtlar Vadisi Irak (sinema)
2003 – 2005 – Kurtlar Vadisi (dizi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Kıvanç Baruönü
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı