K

Kendall Jenner

Kendall Jenner Biyografisi

Annesi göre model Kim Kardashian’ın üvey kardeşidir.

Kendall Jenner, 3 Kasım 1995 tarihinde Los Angeles, Kaliforniya, ABD.’de Kris Jenner, Caitlyn Jenner çiftinin kızı olarak doğmuştur. Bütün adı Kendall Nicole Jenner’dır. Annesi tarafından model Kim Kardashian‘ın üvey kardeşidir. Babası Bruce Jenner daha sonra cinsiyet değiştirerek Caitlyn Jenner adını aldı. Kylie Jenner adında bir kız kardeşi vardır. Anne göre 4, baba kadar 4 üvey kardeşi vardır. Sierra Canyon Okulunda eğitim aldıktan sonradan 2014 yılında mezun oldu.

13 yaşından itibaren modellik yapmaya başladı.odels» modellik ajansı ile anlaştı. OK!, Teen Vogue,Seventeen dergileri için resim çekimleri yaptı. 2011 yılında kızkardeşi Kylie ile birlikte Seventeen dergisi göre ‘Stil Elçileri’ olarak seçildi. 2011 yılında, «Bayan Vogue» kapağında oldu. 2012 yılında ise Teen Vogue dergisine kapak oldu.

Kendall Jenner, üvey ablası ile birlikte “Keeping Up with the Kardashians” adındaki televizyon programı ile yaptığı modellik ve girişimcilik çalışmalarıyla ismini duyurmuştur.

Kendall Jenner ve kız kardeşi Kylie Jenner moda tasarımına başlayarak, bütün Amerika Birleşik Devletlerinde satılan bir «Kendall & Kylie» giyim markası zincirine sahip oldular. Kardeşi Kylie Jenner ile beraber “Pacsun” adı aşağıda bir giyim firması kurdular. 2015 yılında Harper’s Bazaar,GQ ve Marie Claire dergilerinin kapağında yer alan Kendall Calvin Klein markasının yeni yüzü oldu.

2015 yılının Haziran ayında Antalya’da düzenlenen Dosso Dossi Fashion Show için Türkiye’ye geldi.

Kardeşi Kylie ile birlikte dahası kitap yazdılar.

Filmleri ve Dizileri :
2015 – I Am Cait (TV dizisi)
2014 – Ridiculousness (TV dizisi)
2013 – The High Fructose Adventures of Annoying Orange (Çilek)(TV dizisi)
2013 – Shakesparagus Speare (seslendirme)(TV dizisi)
2012 – Hawaii Five-0 (TV dizisi)
2011 – Khloé & Lamar (TV dizisi)
2011 – Kourtney and Kim Take New York (TV dizisi)
2009 – Kourtney and Khloé Take Miami (TV dizisi)
2008 – E! True Hollywood Story (TV dizisi)
2007 – Keeping Up with the Kardashians (TV dizisi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Koray Aydın
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı