K

Kerem Kınık

Kerem Kınık Biyografisi

4 Nisan 2016 tarihi itibari ile Türk Kızılayı Genel Başkanıdır.

Kerem Kınık, 1970 yılında Malatya‘nın Hekimhan ilçesinde doğmuştur. İstanbul’da Kanlıca, Bebek ve Paşabahçe’de birincil ve orta öğrenimini tamamlayan Kınık, 1993’te İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

Kerem Kınık, 1995 yılına kadar Amasya’da Afiyet Ocağı Sorumluluk Sahibi Hekimi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sıhhat Dairesi’nde Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Ardındaki İstanbul 10. dönem İl Genel Meclisinde meclis üyesi ve sağlık durumu komisyonu başkanı olarak tahsis yaptı.

Avrupa Birliği Bölgeler Asamblesi Afiyet ve Sosyal Politikalar Komisyonunda İstanbul’u temsilcilik etti. Farklı Alanlara Yönlendirilmiş Sivil Toplum ve İnsani Destek Kuruluşlarında yöneticilik yaptı. İngiltere’de Portsmouth Üniversitesinde Stratejik Veri Teknolojileri Yönetimi eğitimi aldı.

Profesyonel meslek hayatında milli ve milletlerarası teknoloji firmalarında Genel Müdürlük görevi yapan Kerem Kınık, Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi’nde Yıkım Tıbbı alanında da doktora çalışmaları yürütmektedir.

2013 yılında “Yeryüzü Doktorları Derneği” başkanlığına seçilmiştir. 14 Aralık 2015 tarihinde derneğin Doğaüstü Genel Kurulu toplantısında yapılan seçimde görevini Dr. Yahyahan Güney’e devretmiştir.

2015 yılında Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcılığına getirildi. 4 Nisan 2016 tarihinde Türk Kızılayı Alışılmış Genel Kurulu’nda Genel Başkanlığa seçilmiştir.

İngilizce ve orta seviyede Arapça bilen Kerem Kınık, Dr. Hatice Öztürk Kınık ile evlidir. Muhammed Furkan, Abdullah Harun ve Fatıma Zehra isimlerinde üç çocuğu vardır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Kleopatra
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı