K

Kıvanç Baruönü

Kıvanç Baruönü Biyografisi

2018 yılında senaryosunu Ata Demirer’in yazdığı “Hedefim Sensin” filminin yönetmenliğini yaptı.

Kıvanç Baruönü, 11 Ekim 1969 tarihinde Zonguldak’da doğmuştur. Yayla Özel İlkokulundan mezun olduktan sonradan TED Zonguldak Koleji’nde okudu. Lise yıllarında başlayan tiyatro sevdası üniversite yıllarında da devam etti. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümünden mezun oldu.

Kıvanç rında 32.Gün programında muhabir olarak devir yaptı. Türkiye’nin birincil özel radyolarından biri olan Zonguldak Genç Radyo ve Klas Radyo’da programcı ve yayın yönetmeni olarak uzun yıllar çalıştı. Number One müzik kanalını kurdu. Türkiye’de özel radyoların geliştirilmesinde ve Türkiye’de özel radyo ve televizyon yasasının çıkması sürecinde faal olarak rol aldı. Anadolu’da böylece fazla noktada yerel istasyonlar kurarak bu ağın gelişmesini sağladı. Number One Music TV kanalının kurulmasıyla; Televizyon programlarına döndü ve müzik videolarının klip yönetmeni olarak çalışmaya başladı. 1990’ların başından 2000’lere kadar çoğu müzik videosunu İzzet Öz Production bünyesinde yönetti ve dağıtılmış TV Müzik Ödülleri aldı.

Kıvanç Baruönü, Uzun süre Savaş Ay’ın hazırlayıp sunduğu A TAKIMI isimli haber progl yönetmen olarak çalıştı. Yönetmen ve post prodüksiyon şefi olarak “Dansöz” ve “GORA” filmlerinde ve “Kelebeğin Rüyası” filmlerinde prodüksiyon tasarımcısı olarak çalıştı.

Halen yönetmen olarak reklam, müzik ve sinema alanında çalışmaya devam ediyor.

İlk yönetmenlik filmi 2014 yılında yapımcılığını Necati Akpınar’ın yaptığı, senaryosunu Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı baş rollerinde Tolga Çevik, Ezgi Ara Verme, Murat Başoğlu, Erkan Can, Ersin Korkut, Mustafa Uzunyılmaz’ın oynadığı “Patron Mutlu Son İstiyor” filmi oldu.

2015 yılında senaryosunu yazıp yönetmenliğini de yaptığı “Kocan Değin Konuş” adlı filmde Ezgi Ara Verme, Murat Şimşek, Nevra Serezli, Ebru Cündübeyoğlu, Eda Ece, Begüm Öner, Şebnem Sönmez, Burak Topaloğlu rol almıştır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Karahan Çantay

2016 yılında ise Kocan Kadar Konuş:Diriliş ve Görümce filmini çekti.

2 Aralık 2016 tarihinde vizyona giren ve senaryosunu Gupse Özay‘ın yazdığı “Görümce” adlı filmin yönetmenliğini Kıvanç Baruönü yaparken başrolde Gupse Özay oynadı, öteki oyuncular ise Buğra Gülsoy, Eda Ece, Zeynep Kankonde, İnci Pars, Anıl Tetik, Larissa Gacemer, Demet Akbağ, Ayberk Atilla, Ayşegül İşsever oldu.

2017 yılında senaryosunu Cem Yılmaz’ın yazdığı “Arif V 216” filminin yönetmenliğini yaptı. Filmde Cem Yılmaz, Ozan Güven, Seda Bakan, Özkan Uğur, Galibiyet Algöz, Özge Özberk, Farah Zeynep Abdullah, Çağlar Çorumlu, Kerem Alışkın, Mert Fırat, Gupse Özay, Zeynep Kankonde, Hür Emre Şimşek, Murat Arkın, Ediz Hun, Mustafa Filika, Ahu Yağtu, Şükrü Özyıldız, Maria Anastasiyeva gibi oyuncular oynamıştır.

2018 yılında senaryosunu Cet Demirer’in yazdığı “Hedefim Sensin” filminin yönetmenliğini yaparken, filmde Ata Demirer, Demet Akbağ, Gonca Vuslateri, Tarık Ünlüoğlu, İlker Aksum, Erkan Can rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
Yönetmen :
2018 – Hedefim Sensin (Sinema Filmi)
2017 – Arif V 216 (Sinema Filmi)
2016 – Kocan Değin Konuş: Diriliş (Sinema Filmi)
2016 – Görümce (Sinema Filmi)
2015 – Kocan Kadar Konuş (Sinema Filmi)
2014 – Işveren Mutlu Son İstiyor (Sinema Filmi)

Senaryo :
2016 – Kocan Değin Konuş: Diriliş (Sinema Filmi)
2015 – Kocan Dek Konuş (Sinema Filmi)

Kurgu :
2000 – Dansöz (Kurgu) (Sinema Filmi)

Üretim Ekibi :
2013 – Kelebeğin Rüyası (Yapım Tasarım) (Sinema Filmi)

Yönetmen Ekibi :
2000 – Dansöz (Yönetmen Yardımcısı) (Sinema Filmi)

Efektler :
2003 – G.O.R.A (Görsel Efekt Süpervizörü) (Sinema Filmi)

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı