K

Koray Avcı (müzisyen)

Koray Avcı (müzisyen) Biyografisi

Koray Avcı, söylediği şarkılar ile sosyal medyada çok paylaşılan müzisyendir.

Koray Avcı (müzisyen), 1984 yılında Ankara’da doğmuştur. Aslen Erzincan Tercan’lıdır. Muğla Üniversitesi Fizik Mühendisliğinden mezun oldu. Çankaya Üniversitesi İç Mimarlık bölümünde eğitimine devam etmektedir.

Muğla’da üniversite hayatı devamlan bir arkadaşının yanına oturup şarkı söylemesiyle hayatı değişir. O günden sonradan sokaklarda şarkı söylerler. Mektep bittikten sonra Ankara’ya dönen Koray Avcı, daha önce çıktığı hiç bir yerde sahne alamaz. Bu defa sıra Ankara sokaklarındadır. Bir başka gitarcı arkadaşıyla beraber sokaklarda, hatta toplu taşım araçlarında çalmaya başlarlar. Bir gün metroda söylediği şarkının bir genç göre kaydedip paylaşılması ve bu videonun fazla ilgi görmesi üzerine, Koray kendi videolarını çekip sosyal medyada yayınlamaya başlar. Sosyal medyada alaka odağı olur ve paylaştığı videolar ciddi izleme sayılarına ulaşır.

Çoğu konser programlarına katıldı. Şarkıları seslendirdiği anda verdiği tebessüm yüzünden kendisine dinleyicileri göre konulan “Sesi Tebessüm Eden Adam” lakabıyla bilinmektedir.

Sesi güler yüzlü adam olarak ismini duyuran Koray Avcı; Neşet Ertaş, Volkan Konak, Nurettin Rençber, Ahmet Kaya, Iftihar Akın gibi birçok sanatçının efsaneleşmiş eserlerini kendi yorumuyla tekrar gün yüzüne çıkarmaktadır.

Koray Avcı, 2015 yılında DokuzSekiz Müzik Plak şirketinden “Aşk ile” adlı birincil solo albümünü çıkardı.

Albümleri :
2015 – Aşk ile

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Kemal Tanca
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı