K

Kuddusi Müftüoğlu

Kuddusi Müftüoğlu Biyografisi

Futbol hakemi

Kuddusi Müftüoğlu, 4 Mart 1970 tarihinde Alanya’da doğmuştur. 9 yaşında babasız kalmıştır. İlköğrenimini Alanya’da tamamladıktan daha sonra Ortaöğrenimini Konya Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

9 Eylül Üniversitesi Mi Bölge Planlama Bölümünden mezun olmuştur.

Kuddusi Müftüoğlu, Bisiklet Federasyonu Başkanı Kesin Müftüoğlu’nun kardeşi, Süper Lig hakemi Mustafa Kamil Abitoğlu’nun kuzenidir.

1992 yılından beri hakemlik yapan Kuddusi Müftüoğlu’nun, Süper Lig’deki kariyeri 2000-2001 sezonu 11. haftasındaki Denizlispor-İstanbulspor maçıyla başladı. 5 yıl FIFA hakemliği yaptı.

İngilizce, Almanca ve Fince haberdar olan Kuddusi Müftüoğlu, 2013 yılında yapılacak olan lokal seçimlerde Akp’den Belediye Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.

bununla beraber Finlandiya‘nın Alanya Fahri Konsolosluğu görevini de yapmaktadır.

Kuddusi Müftüoğlu, Finlandiyalı Paulina ile Alanya’da tanışi. Evlendikten daha sonra eşi müslüman olarak Tuba ismini almış ve Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünü bitirmiş. Verna, Meyra ve Hüseyin adında üç çocuğu var.

12 Ocak 2014 tarihinde Alanyaspor ile Fenerbahçe aralarında oynanan hazırlık maçının 10 dakikasını yönetip hakemlik hayatına son noktayı koymuştur.

TFF’den yapılan açıklamaya göre, Yusuf Namoğlu‘nun istifası sonrası 11 Temmuz 2015 tarihinde Merkez Hakem Kurulu Başkanı olarak görevlendirildi.

1 Ağustos 2016 tarihinde Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı görevinden istifa etti ve yerine Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu başkanı Şimşek Demirören kadar Yusuf Namoğlu atandı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Kanat Heparı
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı