L

Latif Erdoğan

Latif Erdoğan Biyografisi

Latif Erdoğan Akit Gazetesi‘nde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Latif Erdoğan, 1956 yılında Uşak’ta doğmuştur. İlkokulu 1967 yılında bitirdi. 1974 yılında İmam Konuşmacı Okulundan 1978 yılında da İzmir’deki Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu.

Latif Erdoğan, 1981 yılında bir sene kak çalıştı. 1983 yılında kısa dönem olarak Burdur’da askerliğini yaptı.

1994 yılında Gazetecilik ve Yazarlar Vakfı’nın kurucuları aralarında olarak, 1997 yılına değin 3 yıl bu vakfın Idare Heyeti Başkanlığını yaptı.

1997-2000 yılları arası, Akademik Çalışmalar Vakfı’nda idare yaptı. 2001-2004 yılları arasında Arjantin’de bulundu.

3 Kasım 1986 tarihinde Fehmi Koru‘nun yönetiminde yayınlama hayatına başlayan Vakit Gazetesi’nin kuruluşundan itibaren burada uzun zaman haftalık yazılar yazdı.

Latif Erdoğan, evlidir. 1 kızı, 2 oğlu vardır.

Latif Erdoğan Akit Gazetesi‘nde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Latif Erdoğan, Fethullah Gülen ile bir dönem yol arkadaşı oldu, 40 sene rev aldı. Cemaat’ten 2014 yılında ayrıldı. Fethullah Gülen‘in İzmir’deki vaizlik döneminde ilk talebelerinden oldu ve uzun yıllar Gülümseyen’in halefi olarak kabul edildi.

Latif Erdoğan tam 40 yıl Tebessüm Eden Cemaati’nin her kademesinde kayda değer görevlerde bulundu. Şemsettin Nuri müstear ismiyle Akış Dergisi ve Süre Gazetesi‘nde yıllardan beri yazılar yazdı. Fethullah Gülen‘in hayatının anlatıldığı, yüzbinlerce insana ulaşan “Küçük Dünyam” kitabı da Latif Erdoğan tarafından kaleme alındı.

Fethullah Gülen’in birincil talebesi, halefi ve en yakın dostu olmasına rağmen Tebessüm Eden’in otoritesine ve hatalı kararlarına birincil itiraz eden isim oldu. İtirazlarını yoğunlaştırınca önce yurtdışına gönderildi. Bir vakit yurtdışı (Arjantin) hizmetlerde görev bölge Latif Erdoğan, dönüşünde Vakit’dan uzaklaştırılarak Bugün Gazetesi‘nde yazmaya başladı. Güler Yüzlü’i dobra dobra eleştiren bir ad olarak bu yazarlık dönemi de fazla uzun sürmedi. Cemaat politikalarına itirazlarını sürdürünce Güler Yüzlü hareketinden iyice dışlandı. Bir vakit inzivaya çekilen Erdoğan bu defa Akit Gazetesi‘nde köşe yazılarına başladı. Yazılarında Gülen Cemaati’ni hedef almaktan dikkatle kaçınırken 17 Aralık 2014 polis-adalet darbesinden sonradan sessizliğini bozdu. Ayrıca köşesinden ayrıca de Twitter üzerinden cemaat tabanına önemli mesajlar verdi.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Leyla Erbil

Latif Erdoğan, “Şeytanın Gülümseyen Yüzü” isimli kitabında geçmişten bu güne FETO örgütün nasıl yapılanarak neler planladığı hakkında yazılar yazmıştır. Senelerdir örgütün bakımlı planlar yürüttüğünü anlatan Erdoğan yazdıklarıyla ülke gündeminde kayda değer bir yer edinmiştir. 8 Ağustos 2016 tarihinde CNN Türk canlı yayınında sunucu Didem Arslan Yılmaz‘ın sorularını yanıtlayan Latif Erdoğan Fethullah Gülümseyenve örgütü hakkında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu ve kısa sürede sosyal medyada da en çok konuşulan isim oldu.

Kitapları :
2016 – Şeytanın Tebessüm Eden Yüzü

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı