L

Levent Bektaş

Levent Bektaş Biyografisi

Levent Bektaş, 1967 yılında İzmir’de doğmuştur. 1985 senesinde Deniz Lisesinden, 1989 senesinde de Deniz Harp Okulundan Elektronik/Elektrik Mühendisliği denkliği ile mezun oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde 2007 yılına dek devam eden kariyerinin az daha tamamında SAT Komandosu olarak ödev yapan Bektaş, bu süreçte güç koşullar altında karar verebilme, çabuk çözüm üretebilme, en baskı koşullarda personeli motive edebilme, takım ruhunu oluşturma ve idame etme gibi konularda uzmanlaştı.
SAT Komando kariyeri dahilinde a cihazlarıyla dalış, özgürlük paraşüt, atış, hayatı idame, minik birlik harekatı, kapalı mahal harekatı ve yakın dövüş gibi konularda uzmanlaşan Bektaş, bu becerilerini uzun yıllar genç SAT Komandolarına eğitmenlik yaparak yeni nesillere aktardı.

Kusursuz İngilizcesi nedeniyle aldığı yurt dışı görevleri sırasında Azerbaycan ve Bosna’da da devir yapan Bektaş, Türk SAT Komandolarının muadili ABD SEAL Deniz Komandoları arasında da bulundu. ABD’deki SEAL eğitimleri esnasında atış ve kapalı mahal harekatı gibi konularda kazandığı uzmanlık becerileri Türkiye’de aldığı çoğu görevde işine yaradı.

2007 yılında binbaşı rütbesiyle çok genç yaşta Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekli olmayı tercih eden Bektaş, emekli olur olmaz otomotiv sektöründe etkinlik göstermeye başlayarak, FLASH Nakil Vasıtaları Sanayi Ticaret Anonim Şione, Meiller, Thermo King markaları kurucu iki taraflı ve genel müdürlüğü görevinde bulundu.

Kısa sürede kazandığı ticari başarının meyvelerini göremeden 2009 yılında kamuoyunda “Poyrazköy” olarak aşina dava kapsamında tutuklandı ve ömrünün 5 yılını Silivri Cinayet ve İnfaz Kurumunda hapiste geçirdi.

SAT Komandosu olmanın verdiği zorluklarla mücadele azmi ve uzun yıllar profesyonel olarak oynadığı hentbol sporunun kazandırdığı güçle hapis sürecini sağlığından ödün vermeden atlatan Bektaş, mesai ve kader arkadaşı emekli Deniz Kurmay Albay Ali Türkşen’in ısrarlarını kıramayarak 2015 yılı Eylül ayında “Levent Bektaş-Ali Türkşen Akademi”yi, kısa adıyla ATAK Yüksekokul’yi kurdu.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Luigi Galvani

Bu amaca karşın olarak İstanbul Yelken Kulübü bünyesinde yetişkinler için sabit salma yelkenli yat eğitimlerine Eylül 2015 itibariyle başlayan ATAK Yüksekokul, Bektaş için özgürlük günlerde doğayla iç içe olacağı ve mesleki tecrübelerini, başarma azmini, vazgeçmemeyi, zorluklarla mücadeleyi isteyen herkesle paylaşabileceği heyecanlı bir işlem olacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı