L

Levent Gültekin

Levent Gültekin Biyografisi

Levent Gültekin, 1972 yılında Ardahan Göle’de doğmuştur. Lise eğitimini bitirene kadar Göle’de yaşadı. Gerisinde Anadolu Üniversitesi‘nin Ulus Yönetimi Bölümü’nden lisans, Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden yüksek lisans eğitimini tamamladı.
Levent Gültekin, 1994 yılında Yeni Şafak gazetesinde gazetecilik hayatına başladı. 1995 yılında Yeni Şafak gazetesinin reklam müdürü oldu. 1998 yılında Yeni Şafak’tan ayrılarak Haber Postası adlı jurnal bir gazete çıkardı ama bu ayrılık kısa sürdü. 1 yıl sonradan Yeni Şafak gazetesine Genel Müdür olarak geri döndü. Burada 5 sene Yeni Şafak’ın haber müdürlüğü dahil değişik görevlerde bulundu. 2000 yılında Yeni Şafak gazetesinden ayrılarak Reel Yaşam dergisini çıkartmaya başladı ve 5 yıl boyunca Reel Yaşam derginin ayrıca yayın yönetmenliğini ayrıca de sahipliğini yürüttü.

Levent Gültekin, Cenk Açık takma adıyla İnternet haber sitelerinde yazılar yazdı. İnternethaber.com ve Gazeteciler.com sitelerinde uzun yıllar yazarlık yaptı. Levent Gültekin, 2015 yılında kendi isteğiyle bu gruptan ayrılarak Diken’de yazmaya başladı.

2007 yılında Star Medya Grubu’nda İcra Kurulu Başkan Yardımcısı görevinde bulundu. 2009 yılında Star Gazetesinden istifa edip dil eğitimi için Londra’ya gitti. 2010 yılında Londra’dan döndü. 2010 yılında ise TMSF idaresi altındaki Cine5‘te idareci olarak çalıştı. 2010’un ortalarına içten Cine5’teki görevinden ayrıldı.

Levent Gültekin, Medyascope açıklama ve haber platformunda Ruşen Çakır ile gündemi değerlendirdi.

Kitapları :
2015 – Şatafatlı Yenilgi (İslamcıların İktidarla İmtihanı)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Louis Büchner
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı