L

Levent uysal

Levent uysal Biyografisi

Levent Sakin, Türk meslek adamı, girişimci ve eğitimcidir. 2010 yılında eğitime başlayan Nişantaşı Üniversitesinin Mütevelli Heyeti Başkanı ve bununla birlikte Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusudur.

Levent uysal, 29 Mayıs 1968 tarihinde Mersin’de, Doç. Dr. Cevdet Uysal ve Fatma Sakin çiftinin büyük oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Kardeşinin adı Can Uysal’dır. Babası Doç. Dr. Cevdet Uysal, Ankara Üniversitesi’nden mezun olduktan sonradan aynı üniversitede akademik kariyerine başlamıştır. Türkiye’deki akademik kariyerini Almanya’da devam ettiren Cevdet Uysal, 16 sene baştan başa Stuttgart Üniversitesi’nde ders verdikten sonradan Türkiye’ye dönerek Çukurova Üniversitesi’nin yapılanması için çalışmalarda bulunmuş Türkiye’nin başarılı akademisyenlerinden biridir.

İlk ticaret hayatına dedesinin yanında çalışarak başlayan Levent Uysal, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi İlimler Enstitüsü Turizm İşletme Bölümü’nü kazanarak İstanbul’a gelmiştir. Üniversite eğitimi sırasında çeşitli meslek kollarında çalışarak iş hayatında deneyim kazanmıştır.

Okuduğu bölümdeki başarılarından dolayı İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü tarafından ödüllendirilen Levent Sakin, iş dünyasından aldığı eğitim bursuyla eğitim hayatını başarıyla tamamlamıştır. Mezuniyetiyle birlikte Türkiye’nin köklü şirketlerinden birinde Uzman Yardımcısı pozisyonunda benzeri zamanlı çalışmaya başlayarak profesyonel iş hayatına atılmıştır.

Levent Uysal, meslek dünyasında uzun yıllar Türkiye’nin önde gelen telekom ve teknoloji şirketlerinde üstteki seviye yöneticilik görevinde bulunmuştur. 2009 yılında babasının vasiyeti üzerine Nişantaşı Eğitim ve Kültür Vakfı ile birlikte, 2010 yılında Nişantaşı Meslek Yüksek Okulu, 2012 yılında Nişantaşı Üniversitesi’nin kuruluşunda yer almıştır.

20 binin üzerinde öğrencisiyle Türkiye’nin başarılı vakıf üniversitelerinden biri olan Nişantaşı Üniversitesi; Sadabad, Osmanbey ve Maslak 1453 NeoTech Kampüsü ile eğitim vermektedir. İnsan odaklı eğitime tartma veren Levent Sakin, keza Nişantaşı Üniversitesi’nde ayrıca de eğitimle ilgili konularda Türkiye’deki her platformda, başta öğrenciler almak üzere bütün eğitim gönüllülerini desteklemektedir. Öğrencilerin mutluluğunu ön planda tutan Levent Sakin, 20 takvim profesyonel meslek hayatında gerçekleştirdiği ve planladığı çalışmalarla da Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya devam etmektedir.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Luis Bunuel

Levent sakin, 2010 yılında eğitime başlayan Nişantaşı Üniversitesinin Mütevelli Heyeti Başkanı ve aynı zamanda Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusudur.

Levent sakin, öğrenciyken tanıştığı ve bununla birlikte sınıf arkadaşı olan eşiyle dünya evine girmiş, Bu evlilikten oğlu Efe ve kızı Elvin adlarında iki çocuğu olmuştur.

Herzamanki otomobillere büyük ilgi duyan Levent Sakin, bununla birlikte teknolojiyi ve beraberinde getirdiği yenilikleri yakından takip etmektedir. Çocuklarıyla birlikte vakit geçirmekten büyük sevinç duyan Levent Uysal’ın bir diğer alaka alanı da gastronomidir. Yemek Yemek yapmayı seven, dünyanın farklı tatlarını bir araya getirmekten keyif alan Levent Sakin, ailesi ve sevdiklerinin arasında hazırladığı nefis yemekler ile anılmaktadır.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı