L

Luciano Rosso

Luciano Rosso Biyografisi

Dansçı, Arjantinli YouTubers

Luciano Rosso, 15 Nisan 1982 tarihinde Arjantin, Buenos Aires, Tigre’de doğmuştur. Dansçı ve koreograf olarak yedi yılı aşkın vakit dans şirketi Nandayure’a Analia Gonzalez’da çalıştı. sonradan, Peru‘ya gitti ve beden perküsyonunu aydınlatmak için 2011 yılında El Clash Urbano şirketine katıldı.

Şirket festivallere katıldı ve çalışmalarını Cordoba, Mendoza, Paraguay ve Brezilya‘ya sunmaya ziyafet edildi. Orta Amerika’da, Peru, Brezilya, Uruguay, Paraguay, Kolombiya, Panama, Kosta Rika, Nikaragua, Guatemala gibi ülkeleri ziyaret etti.

Luciano Rosso, çocukken radyo spikerlerini taklit etmeye başladı. Gösterişli jestler yaparak ve gözlerini fazla öbür şekillere sokarak dikkatleri üzerine çekti. Bu Vesile Ile yüz kaslarını oynatma yeteneğini en eğlenceli şekilde geliştirdi ve 2007 yılında kanalını YouTube platformunda açmaya karar verdi. Burada birkaç video yükledi ve “bin yüzlerce Arjantinli” takma adını aldı. YouTube’a yüklediği videolarla 10 milyondan artı izlenen mimik cambazı oyuncu oldu.

Luciano Rosso, kariyerine dansçı olarak başlayan ve bununla birlikte tiyatroya ve müziğe girişimde bulunan Arjantinli bir sanatçıdır. bununla birlikte kurucu ortağı olduğu müzik şirketi Residual Urraka’nın yönetmenliğini yapmaktadır.

Luciano Rosso, 2006 yılından beri Hermes Gaido, Luz Macias, Esteban Bresolin, Emmanuel Calderon, Lucila Correa, Delfina Rosario Casares ve Blasco ile birlikte Buenos Aires, San Fernando’da yer alan egemen bir yaratılış alanı olan “Laburatorio” kültür merkezi kurdular.

Türkiye’nin Euro 2016 turnuvasında oynayacağı maçlarda Ulusal Takımlar Erkek Bakım Markası olan Arko Men’in Luciano Rosso kadar maçın gidişatına tarafından her senaryo düşünülerek hazırlanan eğlenceli GIF’ler, Arko Men’in Twitter hesabından eş zamanlı yapılacak canlı maç anlatımı sırasında gösterildi.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Leon Theremin
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı