L

Lütfü Türkkan

Lütfü Türkkan Biyografisi

MHP Kocaeli Milletvekili

Lütfü Türkkan, 5 Şubat 1959 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Babasının adı Cevat, annesinin adı Halise’dir. 1973 yılında başladığı İstanbul Kabataş Erkek Lisesinden 1976 yılında mezun oldu.

1976 yılında başladığı Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümünü 1978 yılında bitirdi, peşinde 1978 yılında okumaya başladığı İstanbul Devlet Hoş Sanatlar Akademisi Mimarlık Yüksek Okulundan 1980 yılında mezun oldu ve daha sonra da Makedonya Kiril Metodij Üniversitesi Türkoloji Bölümüne 2004 yılında başladı.

Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyeliği ile Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Kurul Üyeliği, Bursaspor As Başkanlığı, Vardar Spor ve Karagümrükspor Başkanlığı yaptı.

Lütfü Türkkan, Tügmad Türkkan Gıda Mad. San ve Tic. A.Ş. Idare Heyeti Başkanlığı yapmaktadır.

Beykent ve Boğaziçi Üniversiteleri tarafından düzenlenen Balkan konferanslarına tebliğler sundu.

Katıldığı toplu faaliyetler:
23–24 Mayıs 2002 Boğaziçi Üniversitesi Balkanlarda Kültürel Kimlik Konferansı, Kültürel Kimliğin muhafazasında Si Önemi, 07 Haziran 2002 Türklerin Rumeli’ye Çıkışının 650.Yılı Sempozyumu. Balkanlarda Ekonominin Coğrafya’ya Etkisi konulu tebliği. 10–12 Mayıs 2006 Beykent Üniversitesi 3.Balkan KonferansıIrk Olgusunu Aşan Bir Kavram Makedonya’da Türklük ve Türkçe konulu tebliği.

Lütfü Türkkan, 2011 yılında seçimlerde namzet adayı edebilmek için tayin yaptığı Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyeliği ve Dilovası Organize sanayi yönetiminden istifa etti.

Lütfü Türkkan, 24. Dönemde 2011 Türkiye genel Milletvekili seçimlerinde MHP Kocaeli Milletvekili seçildi. Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Asil Üyesi olan Lütfü Türkkan, TBMM’nde Çevre Komisyonu Üyesi, Avrupa Birliği Ahenk Komisyonu Üyesi, Türkiye – Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Türk Grubu Üyesi görevlerini yapmaktadır.

2011 seçimlerinde MHP’den namzet gösterildiğinde, “Milletvekili seçilince, maaşımı gereksinim sahibi öğrencilere burs olarak vereceğim” diyen Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan aldığı Milletvekili maaşlarıyla karşılıksız burs vermektedir.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Leyla Tanlar

İyi düzeyde İngilizce ve Makedonca, orta düzeyde Rusça, Sırpça ve Bulgarca bilmektedir.

Lütfü Türkkan, Şebnem Bayan evli ve Dilara, Nilhan, Mehmet ve Türküm adlarında 4 çocuk babasıdır.

Üye Olduğu Kuruluşlar:
Rumeli Eğitim Vakfı (Idare Heyeti Başkanı)
TFF Dış İlişkiler Kurulu Üyesi
Kocaeli Sanayi Odası ÜyesiGebze San. ve Tic. Odası Üyesi
Türkiye Sivil Toplum Örgütleri Birliği
Türkiye Yağ Sanayicileri Derneği.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı