M

Mustafa Selim Yaşar

Mustafa Selim Yaşar Biyografisi

Nisan 2015 ayından itibaren Yaşar Holding Idare Heyeti Başkanıdır.

Mustafa Selim Yaşar, 1956 yılında İzmir’de doğmuştur. Babası Yaşar Holding Onursal Başkanı Selçuk Yaşar’dır. Annesinin adı Zuhal Yaşar’dır. Feyhan Yaşar Kalpaklıoğlu (d. 5 Şubat 1955) ve İdil Yiğitbaşı (d.1964) adında 2 kız kardeşi vardır. 1976 yılında Paris-Academi Arqueille Sorbonne üniversitesinden, 1980 yılında New York Üniversitesinden ve 1981 yılında New York-Pace Üniversitesi İşletme-Finans Bölümü’nden mezun oldu.

Mustafa Selim Yaşar, iş hayatına 1981 yılında Yaşar Dış Ticaret A.Ş.’de başladı. 8 yıl vakit ile Yaşar Dış Ticaret A.Ş.’de değişik görevlerde çalıştıktan sonradan, 1988-1996 yılları arasında Yaşar Holding A.Ş. CFO görevini üstlendi, ayrıca aynı yıllarda Boya-Kimya ve İçecek Grup Başkanlığı görevini de yerine getirdi.

Mustafa Selim Yaşar, 1997-2000 yılları aralarında Otak-Desa A.Ş. ve Desa Enerji A.Ş. Idare Heyeti-İcra Başkanlığı görevlerini de üstlendi. 2000 yılından itibaren İzmir Teknopark A.Ş., BDS İş Geliştirme Ltd. Şti. ve Yüzey İnşaat Vaat A.Ş. şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdüren Mustafa Selim Yaşar, 1991-1997 yılları aralarında Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Idare Heyeti Üyeliği, Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Meclis Başkanlığı görevlerinde bulunmanın yanı sıra kurucu üyesi olduğu Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nde (ESİAD) 4 sene zaman ile Başkan Vekilliği’ni üstlendi.

2004-2009 yılları aralarında İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekilliği ve Karşıyaka Belediyesi AKP Meclis Üyeliği görevlerinde bulunan Mustafa Selim Yaşar, halen çoğu sivil toplum örgütünde faal olarak atama aldı. aynı zamanda Tunus Fahri Konsolosluğu’nu da yürütmektedir.

Mart 2014’cilt itibaren Desa Enerji A.Ş., Dyo Boya A.Ş., Yaşar Birleşik Pazarlama A.Ş. şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı olan Mustafa Selim Yaşar, Nisan 2015’deri bu yandan Yaşar Dış Ticaret A.Ş. ve Yaşar Holding A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Maria Sharapova

Mustafa Selim Yaşar, Yasemin Hanım ile evlidir. Durmuş (d.2003), Ata(d.2005) ve Ayşe Zuhal Yaşar (d.2011) adlarında 3 çocuğu vardır.

Yaşar Holding bugün, dördü Türkiye’nin ilk 500 büyüğü aralarında bulunan 21 şirketi, 23 fabrika ve tesisi, 7 bin 500 kişiye sağladığı iş imkanı, bini aşkın bayii ve 200 bin satmak noktası ile Türkiye’nin önde gelen gruplarından birisi konumunda. Daha çok, boya şirketi DYO, et ve süt ürünleri markası Pınar’la tanınmaktadır. DYO’nun açılımı “Durmuş Yaşar ve Oğulları” şeklindedir. Durmuş Yaşar ise Mustafa Selim Yaşar’ın dedesidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı