M

Mustafa Şen

Mustafa Neşeli Biyografisi

Ocak 2016 ayında Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun Başdanışmanı olarak görevlendirildi. GENAR araştırma şirketi genel müdürü. Akademisyen.

Mustafa Şen, 1966 yılında Trabzon ilinin Akçaabat ilçesinde doğmuştur. Trabzon Fatih Lisesinden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi’nde Felsefe bölümünde okudu oradan bitirmeden Tarih bölümüne geçerek 1995 yılında mezun oldu. Arkasında, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde doktorasına devam etmektedir.

Mustafa Keyifli, kurucu ortağı ve genel müdürü olduğu GENAR Araştırma ve Danışmanlık Merkezi’nde siyasal, sosyal ve pazar araştırmaları alanlarında bilimsel araştırma projeleri yönetti. Özellikle şehirler ve lokal idare projeleri üstüne çalıştı.

Fatih Üniversitesi’nde ve Haliç Üniversitesi’nde Araştırma Yöntemleri ve Siyasal İletişim dersleri verdi. Etiler ve Kilyos Polis Meslek Yüksek Okulu’nda Idare, Önderlik ve Sosyoloji dersleri verdi.

Lokal Üstüne Tutarsız Yazılar başlıklı bir kitaptan diğer, yazan ve araştırmacı arkadaşlarıyla birlikte birlikte İstanbul’da Şiddet ve Şiddetin Sosyolojik Arkaplanı, Türkiye’de Konya İmajı, Şehir ve Su, Suyla Gelen Kültür, 13 Dünya Metropolünde Su Yönetimi Benchmarking Çalışması kitaplarını kaleme aldı.

Ayrıca Paris’in Kentsel Dönüşümü, Müslüman İsa, İstanbul Gecekondu Kültür İnsan, An Be An İstanbul (2 cilt), Kentli Yaşam Kılavuzu, Nasıl Bir Şehirde Yaşıyoruz, İstanbul’un İlkleri ve Enleri, İstanbul Kültür Atlası, İstanbul’un Semtleri Kitapçıkları (120 Semt), İstanbul: Tarihin Işıltısı, İstanbul: Su Gibi, İstanbul Mevlevihaneleri isimli kitapları yayına hazırladı.

İstanbul üstüne 20 dek kısa belgeselden başka, İstanbul’un Şehirleri adında 14 ülkede çekilen 18 bölümlük bir belgeselin de yapımcısıdır.

Değişik gazete ve dergilerde bilimsel, felsefî ve edebî yazıları ile şiirleri yayınlandı. Milli ve milletlerarası konferans ve sempozyumlarda çoğu bilimsel beyanat sundu.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Mahir Canova

7 Haziran 2015 ve 1Kasım 2015 genel seçimlerinde AKP‘den İstanbul 1.bölge Milletvekili namzet adayı oldu, oysa namzet gösterilmedi.

Mustafa Keyifli, Ocak 2016 ayında Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun Başdanışmanı olarak görevlendirildi.

Mustafa Neşeli, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kitapları :
2013 – Kürt’üm, Ben de Doğruyum! (Cihan Çelik Wiltse, İhsan Aktaş, Mustafa Şen)
2008 – Yerel Üstüne Aykırı Yazılar
2008 – İstanbul’da Kuvvet ve Şiddetin Sosyolojik Arka planı
2005 – Türkiye’de Konya İmajı
2006 – Şehir ve Su
2006 – Suyla Gelen Kültür
2004 – 13 Dünya Metropolünde Su Yönetimi Benchmarking Çalışması

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı