N

Nagehan Alçı

Nagehan Alçı Biyografisi

Nagehan Alçı, 13 Nisan 1977 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Babası Rüştü Alçı’dır. Cağaloğlu semtinde yer alan istanbul Erkek Lisesinden mezun oldu. sonradan Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslarası İlişkiler Bölümünde öğrenim fark etti.
Gazetecilik hayatına Özgürlük gazetsinde staj yaparak başladı. sonra 32. Gün programında ve Avusturya‘daki bir televizyon kanalında stajlarını devam ettirdi.

Nagehan Alçı, Show TV dış haberler bölümünde çalıştı, Irak Savaşı esnasında simultane çeviriler yaptı, sonra 2007 yılında Akşam gazetesine geçerek burada köşe yazarlığı yapmıştır. SkyTürk TV‘de Akşam Gazetesi Genel Yayınlama Yönetmeni Serdar Turgut ile ‘Sosyal Bilgiler’ adlı bazı belgeseller hazırladı. bununla birlikte Kanaltürk‘te Kısa bir süre Pelin Batu ile birlikte ‘Sınırsız’ adlı programda yorumculuk yaptı. Uyruk gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır. sonra Kanal 24’te ‘Nerede Kalmıştık’ programında sunev yaptı

2011 yılından itibaren Beyaz TV’de ‘Medcezir’ programında ve CNN TÜRK‘te ‘Dört Bir Taraf’ programında yorumculuk yapmaya başladı. Nagehan Alçı, , Almanca ve İspanyolca biliyor. Eksik derecede de Fransızca ve Arapça bilmektedir.

Nagehan Alçı, 27 Aralık 2010 tarihinde köşe yazarı ve televizyoncu Rasim Ozan Kütahyalı ile evlendi. 7 Temmuz 2013 tarihinde Birinin ismi Betül Yasemin öbürünün ismi Ayşe Ela olan ikiz kız çocukları oldu.

Yazdığı Kitapları :
Özü Sözü Yirmi Bir

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Nazlı Ilıcak
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı