N

Natalia Vodianova

Natalia Vodianova Biyografisi

Natalia Vodianova, 28 Şubat 1982’de Gorky’de doğmuş Rus süpermodeldir. Gorky şehrinin adı 1990’dan daha sonra Nijni Novgorod olmuştur. Natalia Vodianova’nın çocukluk günleri zorluklarla geçer. Altı yaşında babası evi terk etti. Annesiyle birlikte dedesinin evine taşınmak zorunda kaldı. Annesinin erkek arkadaşlarının tacizi, fiziksel zorluklar neticesinde Natalia 15 yaşında evinden ayrılır ve erkek arkadaşı Oksana Marchukevich’le kendine bir daire miktar, tezgahta meyve satıcılığı yaparak keza kendi geçimini sağlamakta aynı zamanda kardeşlerine de bakmaktadır.
Oksana, 15 yaşındaki Natalia’yı iyi bir model del ajansına göndermiş. Yetkililer Natalia’yı fazla beğenmişler. Yalnız bir tek kusur bulmuşlar, “dil bilmemesi”. İngilizce öğrenmesini söylemişler genç kıza. Mankenlik ajansıyla Moskova’da çalışmaya başlar Daha Sonra da Paris’e göndermişler. Sonuçta 17 yaşında Natalia Paris’e taşınarak Viva ajansı ile anlaşır. Natalia Vodianova Paris’teki hayatına fazla ivedi adapte olmuş. İki ayda İngilizcesini ilerletmiş. Bu sırada erkek arkadaşıyla aralarındaki iletişimde kopmaya başlamış. Paris’e gidişinden bir sene daha sonra ise bir partide kocası Justin Portman’la tanışmış. Justin Portman, İngiltere’nin en zengin aileleri aralarında yirmi ikinci sırada bulunan, Portmanlar’ın üç oğlundan biri. O partide birbirlerini görmüşler ve gece bitmeden birbirlerine aşık olmuşlar. Kısa bir vakit daha sonra Portman, ailesiyle tanışmak için onu İngiltere’ye götürmüş.

Peşinde da Gucci’nin yeni parfüm serisinin reklam yüzü olur. ve 19 yaşında 2001 yılında Roman Coppola filmi CQ’de Billy Zane ile ufakta olsa rol almayı başarır.Kırk dek defileye çıktıktan daha sonra Calvin Klein’ın 2003 ilkbahar sezonunda bahar şovu için işe alınır. 2004 yılında Pirelli takvimi için nefes kesen pozlar verdi.

Natalia Vodianova, Louis Vuitton, L’Oreal, Marc Jacobs, Versace , Chanel , Etam, Miss Sixty, Yves Saint Laurent , Pepe Jeans ile çalışır ve Calvin Klein’ın “Euphoria” adlı parfümünün reklamlarında yükseklik gösterir. Pet Shop Boys’un I get Along adlı şarkısının klibinde yer almıştır. İngiliz Vogue dergisinin kapağında 7 kez yer aldı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Neşet Günal

Forbes dergisine tarafından Natalia Vodianova Carolyn Murphy, Alessandra Ambrosio, Adriana Lima, Heidi Klum, Kate Moss ve Gisele Bündchen’dan daha sonra dünyanın en çok şampiyon 7. mankenidir (4,5 milyon dolar).

Natalia Vodianova 2009 baharında Fransız iç çamaşırı firması Etam için marka elçisi, yüzü ve vücudu olmak üzere üç yıllık bir anlaşma imzalamıştır.

Moskova’da 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nın sözde finalini sunmuştur.

Natalia Vodianova Channel 5 tarafından düzenlenmiş Dünyanın En İyi Süpermodelleri sıralamasında 16. sırada yer alır. Natalia’nın takma adı SüperNova’dır.

Natalia Vodianova bundan böyle podyumlara yalnızca yardım amaçlı defileler için çıkmaktadır.

Evliliği : Natalia Vodianova, 1 Eylül 2002’de Saint Petersburg’ta İngiltere’nin 22. zengini olan İngiliz asilzade 10. Portman Vikont’un birincil çocukları Lucas Alexander 22 Aralık 2001’de dünyaya geldi. İkinci çocukları Neva 24 Mart 2006’da, üçüncü çocukları Viktor ise 13 Eylül 2007’de dünyaya geldi.

Natalia Vodianova ile Justin Portman, Haziran 2011’de boşandılar. Ve şu anda “Christian Dior’un” Başkanı Bernard Arnault’ın oğlu ve “Louis Vuitton” adındaki Fransız moda evinin İletişim Müdürü olan Antoine Arnault ile birlikte.

Natalia Vodianova İngiltere’de ikamet etmektedir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı